Skocz do zawartości

Licznik z EU-spec do US-spec


Krzysiek-wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc... Chciałbym wymienić licznik w mojej imprezie 2.5 n/a MY06 US-Spec na licznik z imprezy 2.0 n/a MY04 EU-Spec.

 

Oba to automaty, dlatego jego znalezienie nie jest takie proste ;) Chodzi mi o to, żeby wszystko mieć w km i temperaturę w stopniach C.

 

Czy wszystko będzie pasowało bez problemów? Kostki itp? Czy ktoś już kiedyś wymieniał tak licznik i może pomóc/podpowiedzieć?

 

Znalazłem takiego manuala, ale prawdę mówiąc nie mam pojęcia czy on mi w czymkolwiek może pomóc, bo nie bardzo rozumiem, czego przeróbka się tyczy...

 

http://www.rspeed.org/forums/auto/5342- ... uster.html

 

Pomocy Panowie i Panie ;)

 

-- Pt paź 15, 2010 11:06 am --

 

Nikt nie wie, nikt nie pomoże? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prędkości, to moim zdaniem powinno to od razu działać, bo zapewne licznik czerpie informację, ile km/h ma wskazywać, z VSS i sobie już sam to odpowiednio przelicza. Trochę ludzi na forum ma podmienione zegary i jeszcze nie widziałem postów 'jak zrobić, żeby poprawnie pokazywał prędkość', więc pewnie to działa bez problemu.

A co do temperatury, to link, który wkleiłeś jest podobnoż do instrukcji jak sprawić, żeby się poprawnie wyświetlała (bo bez przeróbki wyświetla tylko kreski). Tu masz kilka postów na ten temat:

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=21&t=135033&p=1106148

Niestety chyba nikt z forum nie potwierdzi, że to faktycznie działa, choć na oko temat wydaje się spokojnie do ogarnięcia przez osobę, która ma choć lekkie obeznanie w elektronice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź, w takim razie chyba zdecyduje się na zakup...

 

Tylko kilka osób po zamontowaniu napisało, że pali się im bezpiecznik oraz trzeba zrobić jakąś przeróbkę instalacji - czy wiadomo dokładnie czego to się tyczy?

 

Tylko tak się zastanawiam co do tego linka i przeróbki - gość, który go napisał jest z NY czyli USA. To po co miałby przerabiać termometr na stopnie celcjusza? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lubi, a może to jedna z "forumowych legend", że ten artykuł jest o przerabianiu na st. C. :D

Fakt faktem, że koleś zapewne ma US-spec (tak jak Ty), a ładuje do niego liczniki JDMowe z termometrem (według szybkiego poszperania po necie) w st. C właśnie (czyli uwzględniając tylko temperaturę też takie, jak Ty chcesz założyć). Po tych przeróbkach niby zaczyna to działać, ale nic nie jest napisane w jakich jednostkach pokazuje. Z czasów mojej nauki w Technikum Elektronicznym prawie nic już nie pamiętam, więc tylko na intuicję mogę powiedzieć, że nawet jeśli pokazuje z st. F., to bez problemu da się przerobić ten układ (ze schematu) na taki, który będzie podawał odpowiednie napięcie do wyświetlania w st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik zmieniłem, wszystko działa p&p ale jest problem.. cały czas świeci się kontrolka ABS.

 

Tutaj poczytałem więcej ale nadal nie wiem co z tym zrobić, może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć???

 

http://www.clubwrx.net/forums/interior- ... 5-wrx.html

 

-- N paź 17, 2010 3:46 pm --

 

Zrobione, wszystko działa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Licznik zmieniłem, wszystko działa p&p ale jest problem.. cały czas świeci się kontrolka ABS.

 

Tutaj poczytałem więcej ale nadal nie wiem co z tym zrobić, może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć???

 

http://www.clubwrx.n... ... 5-wrx.html

 

-- N paź 17, 2010 3:46 pm --

 

Zrobione, wszystko działa :mrgreen:

Witajcie mam ten sam problem po zmianie licznika z us na eu swieci mi sie kontrolka od abs,jak wyjme bezpiecznik to kontrolka gasnie ale wtedy nie dziala abs,czy ktos wie jak temu zaradzic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...