Skocz do zawartości

nagłe większe spalanie


marek790

Rekomendowane odpowiedzi

Nagle mój wolnossak o poj. 2.0 zaczął kopcić ok. 5l więcej na 100km czyli teraz pali 15l/100 - przy normalnej jeźćdzie. Co może być tego powodem?

- brak kodu błędu

- świece nowe

- przewody WN nowe

- czujniki (położenia wału i stukowy) przeczyszczone

- filtr powietrza - w miarę czysty

- przepływka przeczyszczona i sprawna

- saonda lambda sprawna (sprawdzana w warsztacie)

- aha - przy wolnych obrotach jest mulasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Giechu,

takie płukanki już robiłem wiosną. Pomogło na chłodzenie podczas korków.

Ktoś mi podpowiedział, że może to być zapchany katalizator. Prawda to? I jesli tak to który? pierwszy czy drugi?

 

-- 30 paź 2010, o 21:23 --

 

Skoro wszyscy nabrali wody w usta więc wyciąłem dwa katy. I nic. Autko chodzi głośniej ale nadal mulasto. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeOrGe, filtr wymieniłem na nowy - nadal bez zmian.

Przeczyściłem przepustnicę (choć tam nie ma co czyścić gdyż nie odkręcałem czujnika) a dziś posprawdzam wszystkie styki i kostki.

Zastanawia mnie jeszcze filtr paliwa. Ale czy on by spowodował taki skok spalania i to, że auto jest mulaste?

Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle mój wolnossak o poj. 2.0 zaczął kopcić ok. 5l więcej na 100km czyli teraz pali 15l/100 - przy normalnej jeźćdzie. Co może być tego powodem?

1 brak kodu błędu

2 świece nowe

3 przewody WN nowe

....

2 i 3. nowa świeca mogła być wadliwa, to samo tyczy się kabli - wtedy samochód szarpie, zazwyczaj koło 3tys. ale warto sprawdzić.

Giechu,

...Ktoś mi podpowiedział, że może to być zapchany katalizator. Prawda to? I jesli tak to który? pierwszy czy drugi?

-- 30 paź 2010, o 21:23 --

Skoro wszyscy nabrali wody w usta więc wyciąłem dwa katy. I nic. Autko chodzi głośniej ale nadal mulasto. :cry:

brak katów to większe spalanie i zamulony motor do 3,5-4tys obr

GeOrGe,

....Zastanawia mnie jeszcze filtr paliwa. Ale czy on by spowodował taki skok spalania i to, że auto jest mulaste?

Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

filtr paliwa ma jak najbardziej wpływ na zamulenie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle mój wolnossak o poj. 2.0 zaczął kopcić ok. 5l więcej na 100km czyli teraz pali 15l/100 - przy normalnej jeźćdzie. Co może być tego powodem?

1 brak kodu błędu

2 świece nowe

3 przewody WN nowe

....

2 i 3. nowa świeca mogła być wadliwa, to samo tyczy się kabli - wtedy samochód szarpie, zazwyczaj koło 3tys. ale warto sprawdzić.

Giechu,

...Ktoś mi podpowiedział, że może to być zapchany katalizator. Prawda to? I jesli tak to który? pierwszy czy drugi?

-- 30 paź 2010, o 21:23 --

Skoro wszyscy nabrali wody w usta więc wyciąłem dwa katy. I nic. Autko chodzi głośniej ale nadal mulasto. :cry:

brak katów to większe spalanie i zamulony motor do 3,5-4tys obr

GeOrGe,

....Zastanawia mnie jeszcze filtr paliwa. Ale czy on by spowodował taki skok spalania i to, że auto jest mulaste?

Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

filtr paliwa ma jak najbardziej wpływ na zamulenie silnika

 

Miałem raczej na myśli filtr powierza a napisałem paliwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

HubiSubi, przepływka jak już pisałem jest ok. Ale czujniki temperatury i mnie zastanawiają. Wiem, że są dwa. Na wolne obroty silnik wskakuje zawsze tak samo a temp. na silniki wg wskazań na zegarach też jest w przedziale jak zawsze. Zatem czy jest możliwość, że któryś czujnik temperatury źle wskazuje?

 

Zmieniłem filtr paliwa i przeczyściłem możliwie dostępne kostki - nadal bez zmian.

 

Czekam na przewody WN. Te założone jakieś 2 m-ce temu nie podobają mi się, mam wrażenie, że leciutko iskrzą - sprawdzałem w nocy.

 

Zmiana przewodów WN nic nie zmieniła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...