Skocz do zawartości

Dziwny dzwięk przy puszczaniu sprzęgła???


Maluski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Forester Diesel MY10 12500km już wgrałem nowy soft.Na zimnym silniku przy ruszaniu(puszczaniu sprzęgła) i dalej przy zmianie na wyższe biegi coś piszczy(świerszcz).Dzwięk na rozgrzanym silniku nie występuje.Czy to może być sprzęgło?.Pasek już raczej wykluczam a przy dodaniu gazu na luzie też nic nie piszczy.W serwisie twierdzą że sprzęgło takich dzwięków nie może wydawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,ja bym obstawial koło dwumasowe
Koło raczej powoduje wibrację.Piszczeć może pedał na tulejce po wpływem oporu,łożysko oporowe(ale to raczej przy wciskaniu sprzęgła).Po za tym nie bardzo ma co tam piszczeć.Wsłuchaj się dokładnie skąd dochodzą te dźwięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to mam w OBK. Po demonstracji w serwisie (Frey) stwierdzono że nie bardzo wiedzą co to jest ale nie może to być nic poważnego, najprawdopodobniej "zimny płyn hydrauliczny w układzie sprzęgła". Na pewno nie dwumas. Nie wiem jak to się ma do rzeczywistości gdyż technicznego wykształcenia nie posiadam, więc jeżdżę. Dodam że u mnie słychać to tylko przy temperaturach niższych od 10st (mniej więcej) i oczywiście na zimnym silniku bez radia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz ten temat był poruszany zdaje sie ze prze kolege toks. Też to mam na zimnym, ćwierkanko :) mija jak dżuma w afryce po 20 sek. Zainspirowany diagnozą wsponianego serwisu (Frey) po przytoczeniu jej mojemu mechanikowi (tudzież pozdrawiam Pana Marka - serwis MTS) skomentował go śmiechem. Bede teraz na dłużej popytam mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo, zauważyłem dopiero po wymianie softu.

ale możliwe że było wcześniej.

ćwierkanie jest tylko przy zimnym silniku i dość szybko znika.

dziwne jest to że pojawia się przy wciskaniu sprzęgła, zasprzęglony nie ćwierka.

Początkowo byłem pewien że pada sprzęgło bo to już chyba czas ;) w końcu 27000km :mrgreen:

ale sprzęgło się nie ślizga więc chyba jest ok...

może chłopaki od Kopera coś wiedzą na ten temat?

widać nie jest to jakiś odosobniony przypadek więc coś musi być na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piatek jestem w serwisie wiec dam temat do sprawdzenia i jak zwykle podziele sie diagnoza (tym bardziej ze szef serwisu prywatnie jezdzi foresterem w dieslu)

BTW proponuje postawić (żone, kolege, dziewczyne itp) z komórką i nagrać ćwierkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo.

Ćwierka na zimnym silniku przy puszczaniu sprzęgła jak temperatura spadnie.

Jak się rozgrzeje to przechodzi.

Myślałem że może coś wilgotnieje przy niskich temperaturach, jakiś pasek lub inna część. :roll:

Na początku myślałem że sprzęgło już pada bo mam 28kkm. :cry:

Zapytam przy przeglądzie i napiszę co powiedzieli w Auto-Complex Nowy Sącz.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwierkanie nie omineło i mojego forka. Generalnie chodzi oto że przy puszczaniu sprzęgła forek wydaje dziwny dźwięk i faktycznie głównie jest to na zimnym silniku, ale i na ciepłym też się zdarza. podjechałem dzis z rana do serwisu coby sie nim jakiś mądrzejszy człowiek odemnie przejechał, i co... i generalnie forek doznał cudownego ozdrowienia, ani razu nic nie zapiszczało :x człowiek z którym jechałem stwierdził że sprzegło trzyma bardzo dobrze nie słychac żadnego łozyska w skrzyni i generalnie żeby się zbytnio nie przejmowac. i tej wersji się trzymam :wink: od rana faktycznie nic nie słychac może dlatego że przestałem forka traktowac po emerycku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...