Skocz do zawartości

Nie odbija sprzęgło


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarza się to co jakiś czas, kilka razy dziennie, a wygląda w ten sposób że po zmianie biegu sprzęgło zostaje, pedał jednak wraca na swoje miejsce i ma luz prawie na całości zakresu. Żeby to ustąpiło to albo gaszę silnik i pompuje pedałem sprzęgłą i wtedy przechodzi (na odpalonym niestety nie) albo podnoszę maskę i ruszam linkami, wtedy coś jakby zeskakiwało i znowu jest w normie.

 

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenia ze sprzęgłami od Radzikowskiego?

Przejechałem się STI ze spiekiem robionym przez niego i trzeba się przyzwyczaić, trochę szarpie i żywotność jest mniejsza (ok 40-50k km) ogólnie na miasto sprzęgło się nie nadaje.

Nawiązując do Twoich objawów to miałem podobny problem tylko u mnie to się działo przy zmianie biegu na wyższych obrotach, sprzęgło zostawało prawie w podłodze a po miesiącu już się ślizgało, teraz jeżdżę na Exedy Stage one, szarpie jak cholera ale za to przy szybszej jeździe czuć różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mechani zdejmie skrzynie i sprawdzi naocznie tarczę, docisk i łożysko. Może całego kompletu nie będzie trzeba wymieniać. No bo co się może zacinać w sprzęgle? A jak nie to, to wysprzęglik, praktycznie tam nie ma nic innego do popsucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...