Skocz do zawartości

Co zrobić, aby wstawic sprężyny z MY04+ do MY02 ?


elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

WRX MY 07 wsadzisz do WRX MY 02, schody zaczynają się dopiero przy STI, nowsze modele, z piastą 5x114,3 mają inne mocowanie przedniego amora do przedniej zwrotnicy, inny - większy rozstaw śrub mocujących, temat oczywiście do przeskoczenia, ale to już jest dla jednych rzeźba, a dla drugich druciarstwo, w zależności czy robi to koleś kawior, czy koleś pasztet... :D

w WRXie 01-07 jest ten sam rozstaww 5x100, jak w starszych STI i wszystko jest zamienne. Mocowanie amora do budy jest w new age 01-07, niezależnie czy to jest WRX czy STI - jednakowe :)

 

co do pomuków :) tak naprawdę mam to w głębokim poważaniu, moje ponad 170 szt ciężko zarobionych na ,,starym" Forum poszło się ....spacerować..., więc zbieranie nowych, które pójdą znowu w kosmos przy następnej zmianie motoru Forum, czy jak to się tam toto u informatyków nazywa, jest trochę chyba syzyfową robotą.... :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX MY 07 wsadzisz do WRX MY 02, schody zaczynają się dopiero przy STI, nowsze modele, z piastą 5x114,3 mają inne mocowanie przedniego amora do przedniej zwrotnicy, inny - większy rozstaw śrub mocujących, temat oczywiście do przeskoczenia, ale to już jest dla jednych rzeźba, a dla drugich druciarstwo, w zależności czy robi to koleś kawior, czy koleś pasztet... :D

w WRXie 01-07 jest ten sam rozstaww 5x100, jak w starszych STI i wszystko jest zamienne. Mocowanie amora do budy jest w new age 01-07, niezależnie czy to jest WRX czy STI - jednakowe :)

 

co do pomuków :) tak naprawdę mam to w głębokim poważaniu, moje ponad 170 szt ciężko zarobionych na ,,starym" Forum poszło się ....spacerować..., więc zbieranie nowych, które pójdą znowu w kosmos przy następnej zmianie motoru Forum, czy jak to się tam toto u informatyków nazywa, jest trochę chyba syzyfową robotą.... :)

 

połowe tych pomuków to Ci powinni zabrać :twisted:

 

Jest róznica w mocowaniu amortyzatora tynego w WRX 01-02 a 02-07 (średnica), w STI jest podobnie , tylko jeszcze wieksze schody ze sprezynami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elberoth, też już chciałem u nich zamawiać te spacery, przygotowując się do zmiany amorków na agxy, gdyż albo potrzebowałbym tylne mocowania od starszego modelu albo kupił właśnie te podkładki

 

czyli tak jak pisze

Jest róznica w mocowaniu amortyzatora tynego w WRX 01-02 a 02-07 (średnica), w STI jest podobnie , tylko jeszcze wieksze schody ze sprezynami

 

sprężyny z sti 06 podeszły bez problemu do wrxa 05 :), ale teraz jak zrobić, żeby zachować te sprężyny i dołożyć do nich agxy? pozostaje chyba tylko rozwiązanie z tymi podkładkami? bo mocowań nie mogę przeca zmienić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połowe tych pomuków to Ci powinni zabrać

 

 

rozumiem, że powinni mi zabrać połowę pomuków i oddać Tobie? :twisted::lol:

 

tylne sprężyny zarówno w WRXie jak i STI różnią się chyba tylko górną średnicą, i występuje ta różnica między sedanem a kombi, no i oczywiście niektóre mają 5 a inne 6 zwojów... :mrgreen::), nie widziałem różnicy między rocznikami STI jeżeli chodzi o górne mocowanie tyłu, rozstaw śrub jest identyczny a wydaje mi się, że średnica sprężyny też, może jestem w błędzie, ale tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...