Skocz do zawartości

problem z FWD ;/


misi-one

Rekomendowane odpowiedzi

Impreza 2.0 GX AWD automatic

Po uruchomieniu silnika zapaliła się kontrolka FWD i za cholere nie chce zgasnąć ;/ (podejrzewam że jest dość istotne ponieważ kontrolka jest koloru czerwonego a w końcu jest to auto z napędem AWD)

Nie było wcześniej "ostrej" jazdy tylko spokojny spacer z pracy.

 

Po wizycie w serwisie usłyszałem dwie możliwości:

- ciśnienie w kołach

-uszkodzony sensor ABS

 

Zauważyłem że przy zjeździe z górki gdy zdejmę nogę z gazu auto zwalnia (zbyt duże opory toczenia ?)

 

Stąd moje pytanie: co dokładnie się dzieje w przypadku gdy FWD "przestaje pracowac" i jakie mogą być tego powody

 

ps

dodam że mieszkam w Anglii, a znalezienie dobrego fachowca tutaj graniczy z cudem ;/

 

Bardzo proszę forumowiczów o pomoc bo ja niestety jestem bezradny że moja SUBARYNKA cierpi, a je nie umiem jej pomóc :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ja osobiście, ale wiem że na przeglądzie kolo sprawdzał bezpieczniki i coś tam zmienił (podobno był jakiś spalony), żona była na serwisie bo ja spałem po nocce

 

o co chodzi z tym bezpiecznikiem ?

W automatach jest puste miejsce na bezpiecznik i po jego włożeniu mamy napęd tylko na przód- dla oszczędnych :mrgreen: lub w przypadku holowania itp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nadgorliwość gorsza od faszyzmu :twisted::twisted::twisted:

Jego ma tam nie być a jesli go nie ma to masz problem :roll: :roll:

 

Ja miałem odłaczony kiedyś w imprezie AT czujnik ABS (awaria ) AWD działał normalnie, opory zazwyczaj beda bo 4x4 sam w sobie ma sporo straty.

Bład AT idzie zdjagnozować przez kompa a UK chyba zostaje ci scooby mania ale tani nie sa i mimo och i ach na brytyjskich stronach ja mam do nich uraz i wg mnie to banda debili :twisted::twisted::twisted: (zostałem skasowany chyba 50funciaków za wymiane 2szt amorów a raczej jej brak bo stwierdzili ze w zestawie nie ma jednej nakretki mimo ze im wczesniej powiedzialem ze maja se ja poszukac ....)

 

Jak by co mam tu dział subarowicze w UK jest tam kilkanascie osób mieszkajacych od lat w uk i wiedza co i gdzie:)

 

 

 

PS co do bezpiecznika on nie jest w skrzynce bezpiecznikowej, jest na kielichu wewnatrz komory silnika od strony hmmm uk zapomianlem powinno byc po lewej jak patrzysz na silnik takie cusik i pisze na tym FWD otwórz kapturek i zobacz czy ktos cos tam nie włorzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w serwisie usłyszałem dwie możliwości:

- ciśnienie w kołach

-uszkodzony sensor ABS

Żadna z tych możliwości nie brzmi ani odrobinę sensownie. Tak jak wcześniej, sprawdź czy nie masz przypadkiem włożonego bezpiecznika.

 

Stąd moje pytanie: co dokładnie się dzieje w przypadku gdy FWD "przestaje pracowac" i jakie mogą być tego powody

Wg instrukcji tryb FWD używany jest tylko w celach serwisowych i nie należy używać go do normalnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anomalia skrzyni(awaria) bład elektroniki ......wyczuwalne trudno zwłaszcza na sucho w normalnym stylu jazdy.

Takie użytkowanie moze doprowadzić do awarii skrzyni.

 

Z tego co pamietam można ja zdjagnozować z kompa

 

Czujniki miałem walniete jak pisalem awd działąło ciśnienie w kołach raczej odpada elektronika nie jest tak wrażliwa i sypałą by sie przy jezdzie po zakretach .....

 

Przyczyny -

1)coś w bloku skrzyni (malo prawdopodobne)

2)bezpiecznik włożony (zwłąszcza jak masz krutko auto) -bardzo prawdopodobne

3)zaśniedziałe kostki, styki -biorąc pod uwage klimat UK równie prawdopodobne!!! (profilaktycznie wyciagbij i zapsikaj sprayjem do czyszczenia elektroniki )

4) jakiś urwany kabel -watpie....

5)awaria ECU- podobnie watpliwe

6)mała ilość oleju zła jego jakość co moze zaburzać pracę skrzyni -tez mało prawdopodobne...

 

to co na szybko przycodzi mi do głowy co ma wpływ na prace AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...