Jump to content

Przewod olejowy do turbo

AMI
 Share

Recommended Posts

Witam,

jako, ze znow rozgrzebalem samochod i bez problemow sie obejsc nie moze - kolejne pytanie :)

Jakiej srednicy jest oryginalny przewod olejowy do turbo - w sensie otworu ujsciowego w przykrecanym oczku?

W jednym - ktory do tej pory jezdzil mam cos okolo 3mm, a w drugim, dluzszym, ktory kupilem zeby ladniej obejsc aktuator - jest cos okolo ja wiem? 1-1.5mm?

No i zeby nie bylo za dobrze takze grubosc samego oczka jest rozna, wiec sruba juz nie trafia otworem w rowek w oczku - czy takie sruby gdzies mozna latwo dokupic? O ile oczywiscie te 1-1.5mm na zasilaniu olejem bedzie w ogole ok.

Pozdrawiam

W oryginalnej śrubie przelewowej jest zwężka właśnie te 1-1,5mm i tak ma być. Turbo nie może dostawać za dużego ciśnienia, żeby nie wywaliło uszczelniaczu używa się restryktorów.

No to luzik - to zamiast sie martwic szukam teraz odpowiednich srub do tych oczek. Ale jak znam zycie, to znow bedzie problem z dokupieniem :)

Ja kopiłem w Agromie, ale bez zwężki. Problem z ta śrubą jest taki, że ma standardowy gwint M10, a nie jak większość hydrauliki M10x1 (drobnozwojny).

Troche daleko mam do Agromy - ale jak nic nie nadzialam w Dublinie, to wezme najwyzej wezyk do sprawdzenia do Polski niebawem i moze cos sie dobierze.

Zwezka jakby co jest juz w oczku, wiec powinno styknac.

dzieki wielkie