Jump to content

Oslony przegubow

Olleo

Recommended Posts

Czy wam tez tak czesto oslony przegubow padaja? Wymienilem juz 2 oslony przegubu wewnetrznego prawego przedniego, a teraz do wymiany mam lewy (lepiej osloniety, bo wydechem). Do tego jeszcze raz oslone maglownicy.

Moze bym kupil sobie kilka sztuk na zapas? Wszystkie przeguby w Forku maja takie same oslony? Pasuja od wolnossacego? Takie cos znalazlem:

http://egaraz.com/offer,list1,68382,357 ... 382_357364

Tanio, jak barszcz - przy 4 sztukach mialbym oszczednosci na 3 wymiany :mrgreen:

Po ostatnich Plejadach też musiałem wymienić osłonę przegubu wewnętrznego z prawej strony.

Nie wiem w jakim stopniu Plejady "pomogły" tej osłonie, ale niewiele wcześniej auto niby było przeglądane i było wszystko w porządku.

Ja wymieniałem przed Plejadami lewą wewnętrzną, kupowałem w IC, ale były dwa rozmiary dostępne i koleś nie potrafił mi powiedzieć która jest do czego, więc wziołech ;) obie, dobra była większa, mniejszą oddałem. Koszt coś koło 20-30 złociszy.

Ja wymieniałem przed Plejadami lewą wewnętrzną, kupowałem w IC, ale były dwa rozmiary dostępne i koleś nie potrafił mi powiedzieć która jest do czego, więc wziołech ;) obie, dobra była większa, mniejszą oddałem. Koszt coś koło 20-30 złociszy.

A dobrej jakosci ta oslona i dolaczony do niej smar? Do tych oryginalnych mam zaufanie, choc blota i zasp nie wytrzymuja.

Też się borykałem z częstą wymianą, aż się schyliłem i zobaczyłem , że przeciera je za luźno umocowany przewód od sondy.Fachowiec tak zostawił.

Ptok

A dobrej jakosci ta oslona i dolaczony do niej smar? Do tych oryginalnych mam zaufanie, choc blota i zasp nie wytrzymuja.

Olleo

Osłona jak osłona, na pewno nie była plastikowa (w sensie, że sztywna i w ogóle :P ) i wyglądała solidnie (gruba elastyczna guma), smaru nie było, były opaski. Zapomniałem producenta, ale pudełka były zielone :mrgreen:

Uśmiechnij się do Szczura. 8) :mrgreen:

No musze go podpytac, bo nie bede za kazdym razem tylko z oslona do Marasa jezdzil, a jeszcze nic innego sie nie nazbieralo. Oslona 50, wymiana 50, paliwo 50 - razem 150 :roll: