Skocz do zawartości

Kolektor wydechowy Borla - czy podejdzie do Imprezy wolnossą


subarurs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie

 

Chciałbym dodać Imprezie bulgotu i pytanie czy kolektor wydechowy Borla pasujący do modeli chyba do roku 2005 przypasuje do wolnegossaka z 2007?

A może inne rady.

Wiem że Hayward & Scott robi coś takiego ale cena trochę odstrasza...

Wiem że wątek maglowany był już na forum ale świeże info się przydadzą...

 

Z góry dziękuję i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno pasować wszystko. Najwyżej coś podetniesz albo podspawasz i będzie :mrgreen:

Swoją drogą ten Borla też ceną odstrasza :roll:

Wątek wałkowany dość długo, a stanęło na tym, że chyba każdy po swojemu skraca i wydłuża sobie rurki i bulgot jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mocy i tak w N/A nic nie zyskasz
Pytanie tylko czy nie straci :?
Chciałbym dodać Imprezie bulgotu i pytanie czy kolektor wydechowy Borla pasujący do modeli chyba do roku 2005 przypasuje do wolnegossaka z 2007?
Jak już poznasz odpowiedź to daj znać na forum, ciekawy jestem czy jest P&P i jaki daje efekt akustyczny oraz czy nie zabiera koników i niutków z silnika :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mocy i tak w N/A nic nie zyskasz
Pytanie tylko czy nie straci :?
Chciałbym dodać Imprezie bulgotu i pytanie czy kolektor wydechowy Borla pasujący do modeli chyba do roku 2005 przypasuje do wolnegossaka z 2007?
Jak już poznasz odpowiedź to daj znać na forum, ciekawy jestem czy jest P&P i jaki daje efekt akustyczny oraz czy nie zabiera koników i niutków z silnika :wink:

Ktoryms cylindrom w jakims zakresie zabiera, innym dodaje :)

Ogolnie lekko moze wplynac na spalanie, ale to teoria bo zdaje sie subaru jeszcze nie ma wirtualnej sondy lambda aby to skorygowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoryms cylindrom w jakims zakresie zabiera, innym dodaje
Pytanie którym i ile :lol: Najchętniej bym zobaczył jakiś wykres z haowni :wink:

 

Ogolnie lekko moze wplynac na spalanie
Ta kwestia mnie interesuje :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoryms cylindrom w jakims zakresie zabiera, innym dodaje
Pytanie którym i ile :lol: Najchętniej bym zobaczył jakiś wykres z haowni :wink:

 

Ogolnie lekko moze wplynac na spalanie
Ta kwestia mnie interesuje :twisted:

 

Niestety nie da sie kazdego cylindra z osobna zhamowac :P

Ale w uproszczeniu mozna zalozyc, ze gdzie dluga rura, tam dol lepszy a gdzie krotka, tam gora lepiej sie napelnia.

 

Co do spalania to jest to nastepstwem tego co napisalem powyzej - sonda bedzie dostawala w miare usrednione odczyty i tymsamym na ktoryms cylindrze bedzie troszke ubozej, na innym bogaciej a w sumie bedzie dobrze :). Natomiast jezeli sie spodziewac jakiegos wzrostu to raczej w okolicach 1-3% ale niestety ciezko to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da sie kazdego cylindra z osobna zhamowac :P
Może być wykresik całości przed i po montażu :P

 

Natomiast jezeli sie spodziewac jakiegos wzrostu to raczej w okolicach 1-3% ale niestety ciezko to sprawdzic.
Właśnie o to mi chodzi, że jak dotąd nie znalazłem nikogo kto by zrobił taki mod w n/a 2.0 i udokumentował go jakimiś danymi :roll:

Inna sprawa, że zbytnio nie szukałem takiego kogoś :mrgreen:

 

Jakbym miał pewność, że kupując taki kolektor wszystko byłoby P&P i że nie pogorszyłoby to obecnych osiągów to już bym bulgotał :mrgreen:

Na przyrostach mi w ogóle nie zależy, na spalaniu też :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał pewność, że kupując taki kolektor wszystko byłoby P&P i że nie pogorszyłoby to obecnych osiągów to już bym bulgotał :mrgreen:

Na przyrostach mi w ogóle nie zależy, na spalaniu też :wink:

 

:shock: Normalnie jak bym siebie czytał :mrgreen:

 

BTW grzywaczewski chyba ma jeszcze taką replikę borli na sprzedaż i od Niego wiem, że jakieś drobne przeróbki typu wieszaki i chyba gniazdo sondy są niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...