Skocz do zawartości

Pomoc w zadaniu na Informatykę [zmiania tematu]


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem zadanie zrobienia prezentacji multimedialnej na fizykę (dla mnie baardzo ważna - chodzi o przetrwanie :twisted: ). Wszystko ładnie zrobiłem i zapisałem. Gdy chcę otworzyć to wyskakuje mi, że plik ma złe rozszerzenie i Point go nie moze otworzyć. Rozszerzenie tego pliku to PPTX. Nie wiem kompletnie o co chodzi.

Ponownie otworzyłem pointa i jakoś wyszukałem ten plik i jakoś działa. Zrobiłem "zapisz jako", "prezentacja programu point", zapisuje i znów nie bangla. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ w szkole mogą nie mieć pointa, albo tej wersji którą ja mam... POMOCYY!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to, że masz nowego Office'a. Spróbuj zapisać to jako: "Prezentacja Programu PowerPoint 97-2002/95" czy coś w tym stylu. Powinieneś wtedy móc ją otworzyć w każdym Power Poincie. Nawet w tym starym.

Problem będzie, jeżeli w prezentacji masz różne udziwnienia, bo wtedy jak otworzysz w starym PowerPoincie to Ci mogą się pewne rzeczy poprzestawiać albo nie otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu i robić smietnika to napisze prośbę tu. Wytłumaczy mi ktoś co to jest:

-Nazwa grupy roboczej

-Ustawienia sieci:

-ip

-maska

-brama

-dns

 

Musze opisać gdzie to ^ wpisujemy w Winodowsie. :D

 

Zna ktoś się na tym?? Bo ja kompletnie nic nie czaje. Nie chodzi o pisanie referatu, tylko podstawowe informacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu i robić smietnika to napisze prośbę tu. Wytłumaczy mi ktoś co to jest:

-Nazwa grupy roboczej

-Ustawienia sieci:

-ip

-maska

-brama

-dns

 

Musze opisać gdzie to ^ wpisujemy w Winodowsie. :D

 

To sobie znajdź, gdzie to się wpisuje :twisted: .

 

 

 

Nazwę grupy roboczej ustawia się w Windows we właściwościach "Mojego komputera" (przynajmniej w XP; wcześniejszych, jak pamiętam, także).

Ustawienia sieci - w konfiguracji połączenia sieciowego, konkretnie we właściwościach protokołu TCP/IP.

 

A teraz jakieś uproszczone, ale względnie poprawne definicje ;-)

 

IP - a dokładniej adres IP - adres sieciowy protokołu IP, nadawany urządzeniom (interfejsom) mającym komunikować się w ramach sieci IP (w przypadku IP w wersji czwartej - ma on 32 bity, w przypadku wersji szóstej - 128 bitów)

maska - dokładniej maska sieci - określa liczbę bitów adresu IP przypadającą na adres sieci (pozostałe przypadają na adres hosta w tej sieci)

brama - a dokładniej brama domyślna (gdy rozważamy podstawową konfigurację IP w Windows) - domyślny router (urządzenie sieciowe przekazujące pakiety pomiędzy sieciami) dla pakietów z adresem docelowym poza siecią lokalną (czyli gdy cel ma inny adres sieci niż źródło - patrz "maska" powyżej)

DNS - a dokładniej adres(y) serwera(ów) DNS :mrgreen: - czyli adres(y), używanych przez konfigurowany system, serwera(ów) protokołu rozwiązującego (tłumaczącego) nazwy domenowe (np. "forum.subaru.pl") na adresy IP (np. 81.219.9.118) i odwrotnie

 

A "nazwa grupy roboczej" - to nazwa grupy komputerów współpracujących w sieci.

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/768,1 ... ndows.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...