Jump to content

Pomoc w zadaniu na Informatykę [zmiania tematu]

Jachu93

Recommended Posts

Dostałem zadanie zrobienia prezentacji multimedialnej na fizykę (dla mnie baardzo ważna - chodzi o przetrwanie :twisted: ). Wszystko ładnie zrobiłem i zapisałem. Gdy chcę otworzyć to wyskakuje mi, że plik ma złe rozszerzenie i Point go nie moze otworzyć. Rozszerzenie tego pliku to PPTX. Nie wiem kompletnie o co chodzi.

Ponownie otworzyłem pointa i jakoś wyszukałem ten plik i jakoś działa. Zrobiłem "zapisz jako", "prezentacja programu point", zapisuje i znów nie bangla. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ w szkole mogą nie mieć pointa, albo tej wersji którą ja mam... POMOCYY!! :D

Znaczy to, że masz nowego Office'a. Spróbuj zapisać to jako: "Prezentacja Programu PowerPoint 97-2002/95" czy coś w tym stylu. Powinieneś wtedy móc ją otworzyć w każdym Power Poincie. Nawet w tym starym.

Problem będzie, jeżeli w prezentacji masz różne udziwnienia, bo wtedy jak otworzysz w starym PowerPoincie to Ci mogą się pewne rzeczy poprzestawiać albo nie otworzyć.

Żeby nie zakładać nowego tematu i robić smietnika to napisze prośbę tu. Wytłumaczy mi ktoś co to jest:

-Nazwa grupy roboczej

-Ustawienia sieci:

-ip

-maska

-brama

-dns

Musze opisać gdzie to ^ wpisujemy w Winodowsie. :D

Zna ktoś się na tym?? Bo ja kompletnie nic nie czaje. Nie chodzi o pisanie referatu, tylko podstawowe informacje :D

Żeby nie zakładać nowego tematu i robić smietnika to napisze prośbę tu. Wytłumaczy mi ktoś co to jest:

-Nazwa grupy roboczej

-Ustawienia sieci:

-ip

-maska

-brama

-dns

Musze opisać gdzie to ^ wpisujemy w Winodowsie. :D

To sobie znajdź, gdzie to się wpisuje :twisted: .

Nazwę grupy roboczej ustawia się w Windows we właściwościach "Mojego komputera" (przynajmniej w XP; wcześniejszych, jak pamiętam, także).

Ustawienia sieci - w konfiguracji połączenia sieciowego, konkretnie we właściwościach protokołu TCP/IP.

A teraz jakieś uproszczone, ale względnie poprawne definicje ;-)

IP - a dokładniej adres IP - adres sieciowy protokołu IP, nadawany urządzeniom (interfejsom) mającym komunikować się w ramach sieci IP (w przypadku IP w wersji czwartej - ma on 32 bity, w przypadku wersji szóstej - 128 bitów)

maska - dokładniej maska sieci - określa liczbę bitów adresu IP przypadającą na adres sieci (pozostałe przypadają na adres hosta w tej sieci)

brama - a dokładniej brama domyślna (gdy rozważamy podstawową konfigurację IP w Windows) - domyślny router (urządzenie sieciowe przekazujące pakiety pomiędzy sieciami) dla pakietów z adresem docelowym poza siecią lokalną (czyli gdy cel ma inny adres sieci niż źródło - patrz "maska" powyżej)

DNS - a dokładniej adres(y) serwera(ów) DNS :mrgreen: - czyli adres(y), używanych przez konfigurowany system, serwera(ów) protokołu rozwiązującego (tłumaczącego) nazwy domenowe (np. "forum.subaru.pl") na adresy IP (np. 81.219.9.118) i odwrotnie

A "nazwa grupy roboczej" - to nazwa grupy komputerów współpracujących w sieci.

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/768,1 ... ndows.aspx