Jump to content

Jakie sa różnice pomiedzi skrzynia 4WD a 2WD


rycerz1980

Recommended Posts

Witam!

 

Na samym wstępie wspomnę ze jestem nowy na forum. Niedawno zakupiłem za śmieszne pieniądze Justy która była nie kompletnym szrotem tyle ze była buda i silnik z 2 skrzyniami, jedna od silnika 1.0 który był w częściach, brakowało gaźnika, rozrusznika i palca rozdzielacza. Gaźnik i rozrusznik kupiłem bez problemu od wersji 1.0, z palcem było trochę gorzej ale udało się go dostać. Silnik złożyłem do kupy, pali pięknie :D. Jedna skrzynia jest z napędem 4x4 druga na dwa kola. Obie pasują mocowaniami, tyle ze ta z napędem 4x4 jest nieco szersza w ryju o 1cm i rozrusznik z tej pierwszej(wersji z napędem na dwa kola) nie sięga bendiksem do tego trybu na kole zamachowym silnika, wysprzeglik tez nie sięga.

 

Pytanie czy rozrusznik jest w tych modelach różnej długości czy też cale kolo zamachowe jest inne (szersze) niż w wersji z silnikiem 1.0 co by za tym przemawiało, że wysprzeglik nie sięga do sprzęgła?

 

Auto mam mi służyć jako mała terenówka. Buda jest od wersji 4WD chodź tez nie do końca bo brakuje całej belki tylnej od 4WD a jest od napędu na dwa kola, tego narazie brakuje i walu.

 

Z góry dziękuje za wszelka pomoc w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Trudno ustalić dokładnie jaki rocznik. Człowiek od którego kupowałem te zwłoki twierdził ze silnik 1.0 na gaźnik i skrzynia 2WD pochodzą z auta z roku 89. Karoseria jest tak jakby od 4WD na chlapaczach tylnych jest tak napisane choć siedzi tam belka tylna od 2WD, zbieranina to różnych wersji i trudno ustalić co od czego a w karoserii nie ma żadnej tabliczki znamionowej zostały wycięte do przekładki lub bądź jakim innym celu. Jeśli to pomoże w ustaleniu tożsamości mogę wysłać kilka zdjęć budy i silnika ze skrzyniami na priwa.

Link to comment
Share on other sites

Ja Ci niestety nie pomogę, myślałem że to to w budzie swifta powyżej 96', a jak starszy czyli produkowane przez FHI to musisz poczekać aż ktoś inny się odezwie.

 

Nie wiedziałem nawet że były takie 2WD :oops:

Link to comment
Share on other sites

Trudno ustalić dokładnie jaki rocznik. Człowiek od którego kupowałem te zwłoki twierdził ze silnik 1.0 na gaźnik i skrzynia 2WD pochodzą z auta z roku 89.

Coś musi być wpisane w dokumentach auta. Z VIN-u też pewnie można odczytać rok produkcji.

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie by było, gdyby był numer VIN. Jak już pisałem tabliczka znamionowa z numerem została wycięta, do przekładki zapewne, dokumentowy tez brak.

Ciekawe, jak go zarejestrujesz, albo przegląd przejdziesz.

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

Link to comment
Share on other sites

Jak już pisałem auto będzie mi służyło jako terenówka OFF-ROAD, dokumenty to zbyteczna sprawa, znudzi się pójdzie na złom i nie obchodzi mnie wyrejestrowanie :D. Przegląd przeprowadzę sam w garażu :D. Niedaleko mnie piękna opuszczona żwirownia wspaniały poligon dla takiego autka 4x4 :D.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hey

Nie wiem jak jest w tysiączku, ale 1.2 skrzynie różnią się tym, że mają inne przełożenie. 2WD ma 4.8, a 4WD 5.2. Z tego co się nie mylę w 1200 rozruszniki i sprzęgła są takie same. A i np ośka ma dodatkową łapę obok akumulatora (taka ciekawostka), gdzie w 4wd wał robi za podporę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...