Skocz do zawartości

check engine


Arek 33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tydzień temu wymieniłem sprzęgło od tego czasu lekko śmierdzi mi paliwo przez kilka minut w aucie ( dwa miesiące temu też mi śmierdziało paliwo i wymieniłem przewody i było ok ) najgorsze jest to że dzisiaj zapaliła mi się kontrolka check engine i nijak nie chce zgasnąć , nie wiem czy to ważne ale zawsze tankuję 95 i było ok a po wymianie zacząłem tankować 97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile przy wymianie sprzegla nie uszkodziliscie przewodow paliwowych, to od samej wymiany sprzegla paliwem zalatywac nie powinno.

Na pewno nie jest to tez raczej wina paliwa 97-oktanow - bo to nawet lepiej, ze takim zalewasz zapewne - wrx'owi z 2001, zwlaszcza jesli to UK spec, powinno pewnie wystarczyc.

 

Oczywiscie przede wszystkim najlepiej byloby sie dowiedziec jaki konkretnie blad jest pokazywany przez ecu.

Ale zakladajac np. ze uszkodzone sa przewody paliwowe byc moze pod obciazeniem tryska paliwem, ktore zamiast leciec do komory spalania tryska gdzies na boki - i moze np. jest to blad ubogiej mieszanki?

W tym wariancie to bym przede wszystkim szybko badal skad pachnie paliwem i gdzie ten przeciek jest, zanim puscisz samochod z dymem.

 

Moja koncepcja jest zapewne wyjatkowo dramatyczna, ale na chwile obecna przy minimalnej ilosci informacji jakos tylko taka mi przyszla do glowy :)

Musisz podjechac najlepiej do speca i obadac temat dokladniej - przez Internet raczej Ci zrodla zapachu benzyny nie ustalimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...