Skocz do zawartości

Kolejny dylemat wolnossacy Forester lub Legacy


Marcin07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wraz z powiekszeniem sie rodzinki zaczolem rozgladac sie za upgradem auta. interesuje mnie wasza pomoc i rada:

Rozwazam sprowadzenie ze Szwajcarii Subaru Legacy lub Forestera. Potrzebne mi auto z silnikiem 2l wolnossace z dobrym zawieszeniem i w zwiazku z duzymi trasami dobrze znoszace zagazowanie. Sporo zima jezdze w gory.

Ktore z tych aut ma nanajwiekszy bagaznik i najsolidniejsze zawieszenie? I jeszcze jedno pytanie co ile km i ile litrow (jakiego)oleju nalezy wymieniac w 2l silnikach FHI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktore z tych aut ma nanajwiekszy bagaznik i najsolidniejsze zawieszenie? I jeszcze jedno pytanie co ile km i ile litrow (jakiego)oleju nalezy wymieniac w 2l silnikach FHI?

 

Nie wiem jakie roczniki są dla Ciebie interesujące, ale:

 

1) Forester powinien mieć nieco mocniejsze zawieszenie od Legacy - w końcu podobno uterenowiony :)

2) Legacy ma znacznie więcej miejsca na tylnej kanapie

3) Legacy ma większy bagażnik

4) Oba wolne ssaki znoszą zagazowanie bez problemów (byle instalacja była dobra a nie jak najtańsza).

5) W przypadku mojego dziadka, wymiana oleju według instrukcji to niby co 12,5 tys. Natomiast ja wymieniam co 10 tys. Zalany mam półsyntetyk, do silnika wchodzi jakieś 4 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa takie auta ale pewnie Ci wiele nie pomogę bo oba są nowe. Gdybym miał kupić jedno to wybrałbym...Outbacka 2,5l hehe. Generalnie oba są fajne-z małym plusem dla Legasia bo ten nowy silnik,który jest w Legacy jest jednak lepszy i oszczędniejszy niż starszy Forysiowy(choć też zacny to motorek) a i skrzynia lepsza,zawieszenie bardziej wygodne i miejsca więcej no i cichszy znacznie. Foryś zdesydowanie lepszy do miasta i na wertepy i wiochy-no i w góry. W zimie to Foryś w góry to po prostu silny bajer- jazda po największym syfie bezproblemowa-tu z Legasiem nie porównam bo go mam od wiosny dopiero. Myślę,że można kupić albo to albo to w zależności co w tej Szwajcarii się znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - że tak zapytam o skrzynię - czy też masz kłopoty z wkładaniem wstecznego w Legasiu? Do tego stopnia, że trzeba wysprzęglić i jeszcze raz, lub tak pociągnąć, że cały samochód podskakuje ;)?

 

Ja tak miewam, czasem ze wstacznym, czasem z jednyką. W żadnym wypadku nie wsadzam na siłę, tylko wciskam jeszcze raz sprzęgło i wsadzami bieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- interesuje mnie rocznik +-2000

- ktore z tych aut daje wiecej miejsca za kierownica facetowi o 193 cm wzrostu.

- Jak zachowuja sie automatyczne skrzynie w tych modelach Subaru. Czy sa to "leniwe amerykanskie przeklanie" w stylu ... Toyoty czy tez daja mozliwosc manualnego przerzucania biegow....

- Ile litrow oleju wchodzi do miski olejowej?

- czy wolnossace subarau technologicznie bierze olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie chodzi mi o takie autko jak Twoje... Suuper autko. Zagazowales je czy dajesz mu pojezdzic po bozemu?

 

Zagazowałem, bo po bożemu szybko topniały pieniądze :) Teraz autko po bożemu jedzie do osiągnięcia 30 stopni w chłodziwie i przynajmniej 30 sekund pracy i po przekroczeniu 1,5 tys. przełącza się na bardziej ekonomiczne paliwo :) No chyba, że właśnie gazu zabrakło to idzie na benzynie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...