Skocz do zawartości

Dylemat


pitgolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dyleman dotyczacy tribeci kupionej w sip w 2007r.Za 2 tygodnie kończy sie 3 letnia gwrancja na to auto.I co dalej ,korzystac z przeglądów w autoruzowanym serwisie,lać olej taki jaki dadzą,czy samemu dalej dbać i serwisować w zaprzyjaznionym serwisie? Mam przebieg dopiero 40 tys km i w sumie nie wiem ,czy dalej oddawac auto w ręce autoryzowanych serwisantów.Czy ktos miał też taki delemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitgolf, to nie jest pytanie techniczne a raczej kwestia budżetu, planów związanych z autem i możliwości w Twojej okolicy (od tego bym zaczął).. a olej przecież zawsze możesz własny przywieźć.. poza tym 40kkm w 3 lata to wg mnie niewleki koszt przeglądów (raczej roczne niż wg licznika) - ja miałem kiedyś taki dylemat z nową Toyotą ale dlatego że robiłem 3 przeglądy w roku i to portfel rzeczywiście czyściło skutecznie chociaż olej miałem zawsze swój.. :neutral: miało to jednak ogromną zaletę - niedoścignione kompetencje w rozwiązywaniu drobnych kwestii, do których mechanicy nie specjalizujący się w konkretnej marce nie wiedzieli jak się zabrać i wymyślali kosmiczne teorie - doświadczenie w serwisowaniu konkretnego typu aut to podstawa a wg mnie najlepiej wąska specjalizacja. Ja nie oddam więcej mojej Tribeki w ręce żadnego mechanika nie specjalizującego się w Subaru (chociaż nie musi to być koniecznie ASO) - niestety wiem już ile to kosztuje... :neutral:

Reasumując - jeśli nie masz w okolicy uznanego serwisu specjalizującego się w Subaru i posiadającego doświadczenie w tej dyscyplinie to sobie daruj poszukiwania (wg mnie) bo może być gorzej i jeszcze drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z trójmiasta ,serwis nie ma zbyt pochlebnej opini,ale...Masz pewnie racje po co szukac nowego serwisu ,skoro zna sie ten :) A przebieg mam faktycznie 40 tys w 3 lata.Mam jeszcze pytanko ,czy istnieje jakis przegląd przed kończacą sie gwaracją.który wyłapalby jakies nieprawidłowości,które można by było zrobic jeszcze na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje jakis przegląd przed kończacą sie gwaracją.który wyłapalby jakies nieprawidłowości,które można by było zrobic jeszcze na gwarancji?

nie słyszałem o takim (może blacharski - tu masz pewnie dłuższą gwarancję.. :idea: poczytaj warunki gwarancji w książce..) ale możesz chyba zrobić przegląd 3-letni na kilka dni przed końcem gwarancji i jak wtedy coś niepokojącego się ujawni to może uda się jeszcze na gwarancji usunąć :idea:

 

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 1:31 pm ]

Tu poczytaj: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=120697

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle podobnie jak wlyszkow, jak masz dobra auto z małym jak na wiek przebiegiem, i nie zamierzasz na razie zmieniać na inne, to jedna czy dwie inspekcje w ASO w roku nie powinny Cię doprowadzic do plajty.... :grin: zastanów się ewentualnie nad ,,swoim" olejem, a na pewno lepiej dać na przegląd auto do mechaników którzy je znają lub znają co najmniej markę od podszewki, niż nawet do najlepszego warsztatu innej marki czy jakiegoś ogólnego, który nie miał nic albo niewiele wspólnego z Subaru, i dopiero na Twoim zacznie się uczyć...poprawiałem np. rozrząd w Imprezie, po przeglądzie zrobionym w ASO Volkswagena i Audi (w Niemczech...) bo panowie mechanicy nie spodziewali się w nieznanej marce dwóch znaków na kole pasowym na wale... :smile: bo w VW i Audi takowych nie ma....mają tylko po jednym.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...