Jump to content

komputer spalania

fozzie_ie
 Share

Recommended Posts

tak, widziałem to. Wygląda na jedyne sensowne rozwiązanie. Jak z dokładnością tego wynalazku ?

Zastanawiałem się jeszcze nad wymontowaniem tego gadżetu z (rozbitego) legacy i przełożeniu do forka. Ciekaw jestem czy to by dało radę zrobić.

bo kalibrujesz go podając pewnie ilość wlanego paliwa... to tak w skrócie.. Broniąc Naszą myśl techniczną muszę stwierdzić, że jest pewna firma i nazywa się bodajże Nestor i robi podobny wynalazek w cenie pasztetowej.

Wychodzi na to, że za każdym razem przy dolewce musiałbym mu podawać co jest w zbiorniku ??

Podawanie ilości wlanego paliwa wydaje mi się nie potrzebne przy obliczaniu zużycia paliwa w czasie rzeczywistym.

@Kuba - jak to jest z tym komputerem ??

Znalazłem info o Nestorze:

http://www.nestor-electronic.pl

warte uwagi i ceny przystępna.

Wychodzi na to, że za każdym razem przy dolewce musiałbym mu podawać co jest w zbiorniku ??

Podawanie ilości wlanego paliwa wydaje mi się nie potrzebne przy obliczaniu zużycia paliwa w czasie rzeczywistym.

@Kuba - jak to jest z tym komputerem ??

Musialbym poszukac instrukcji, pewnie jest tez na stronie, ale kalibracje dla danego samochodu przeprowadza sie tylko raz.

W nowym urzadzeniu wybierasz rodzaj silnika (benzyna/diesel) i jego pojemnosc. Pozniej tankujesz samochod do pelna i jezdzisz nim az wyjezdzisz okolo 3/4 zbiornika. Urzadzenie caly czas oblicza zuzycie paliwa na podstawie sygnalow z komputera samochodu. Pozniej (bardzo wazne) wracasz na ta sama stacje i do tej samej pompy, parkujesz w tej samej pozycji i znowu tankujesz do pelna. To co wyszlo na pompie, porownujesz z tym co policzyl komputer i korygujesz tak aby sie zgadzalo. Masz urzadzenie skalibrowane. U mnie roznica przed kalibracja wyniosta ~10%.

Pozniej mozna wpisywac ile sie zatankowalo i ile kosztowalo paliwo, wtedy komputer policzy srednia dla ostatniego zbiornika oraz koszt przejazdu odcinka. Srednie sa liczone dla poprzedniego dnia, dzisiejsze, zbiornika i ostatniej podroży.

Dziala tez jako wskaznik parametrow silnika oraz mozna czytac kody check engine i je kasowac.