Skocz do zawartości

komputer spalania


fozzie_ie

Rekomendowane odpowiedzi

tak, widziałem to. Wygląda na jedyne sensowne rozwiązanie. Jak z dokładnością tego wynalazku ?

 

Zastanawiałem się jeszcze nad wymontowaniem tego gadżetu z (rozbitego) legacy i przełożeniu do forka. Ciekaw jestem czy to by dało radę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że za każdym razem przy dolewce musiałbym mu podawać co jest w zbiorniku ??

Podawanie ilości wlanego paliwa wydaje mi się nie potrzebne przy obliczaniu zużycia paliwa w czasie rzeczywistym.

@Kuba - jak to jest z tym komputerem ??

 

Znalazłem info o Nestorze:

http://www.nestor-electronic.pl

warte uwagi i ceny przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że za każdym razem przy dolewce musiałbym mu podawać co jest w zbiorniku ??

Podawanie ilości wlanego paliwa wydaje mi się nie potrzebne przy obliczaniu zużycia paliwa w czasie rzeczywistym.

@Kuba - jak to jest z tym komputerem ??

Musialbym poszukac instrukcji, pewnie jest tez na stronie, ale kalibracje dla danego samochodu przeprowadza sie tylko raz.

W nowym urzadzeniu wybierasz rodzaj silnika (benzyna/diesel) i jego pojemnosc. Pozniej tankujesz samochod do pelna i jezdzisz nim az wyjezdzisz okolo 3/4 zbiornika. Urzadzenie caly czas oblicza zuzycie paliwa na podstawie sygnalow z komputera samochodu. Pozniej (bardzo wazne) wracasz na ta sama stacje i do tej samej pompy, parkujesz w tej samej pozycji i znowu tankujesz do pelna. To co wyszlo na pompie, porownujesz z tym co policzyl komputer i korygujesz tak aby sie zgadzalo. Masz urzadzenie skalibrowane. U mnie roznica przed kalibracja wyniosta ~10%.

Pozniej mozna wpisywac ile sie zatankowalo i ile kosztowalo paliwo, wtedy komputer policzy srednia dla ostatniego zbiornika oraz koszt przejazdu odcinka. Srednie sa liczone dla poprzedniego dnia, dzisiejsze, zbiornika i ostatniej podroży.

 

Dziala tez jako wskaznik parametrow silnika oraz mozna czytac kody check engine i je kasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...