Skocz do zawartości

problem ze wspomaganiem


Adrian_22l

Rekomendowane odpowiedzi

witam odpalilem dzisiaj normalnie auto i po kilku kilometrach zauwazylem gdy chcialem skrecic ze nie dziala mi wspomaganie tzn ciezko bylo krecic kierownica

 

plyn jest dosc brudny wiec wymienie ale nie wiem jak sposcic z calego ukladu ??

wie ktos moze jak to sie robi w Imprezie z 97 roku ??

 

mam nadzieje ze to nie pompa bo czytalem ze to duzy wydatek :(

 

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek nie jest luźny?

trzeba by zacząć od spuszczenia oleju. Jeśli w oleju są opiłki (albo raczej szara pasta/szlam) to prawdopodobnie pompa powiedziała papa..

Przy wymianie płynu warto zdjąć króciec z powrotu do pompy i dolewając olej kręcić kierownicą na podniesionych przednich kołach. Odpowietrzy to układ i usunie stary olej z maglownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kolego zrobilem ale to nie pomoglo :( wymienilem olej zassalo go do ukladu i pompa pracuje ale mysle ze sie wytarla i nie ma sily :( filtry sa czyste ale nie czyscilem pompy jeszcze i jutro sie za to wezme od nowa bo dzisiaj to juz mi sie nie chce... zobacze jak jutro w trasie bedzie moze pomoze wymiana plynu a jesli nie to oddam pompe do regeneracji bo jest niedaleko zaklad co sie tym zajmuje.

 

[ Dodano: Wto Mar 23, 2010 11:13 pm ]

Pasek ma idealny naciag wiec z tej strony jest wszystko ok i widac po zdjeciu dekielka ze pompa pracuje ale samochod powinien odczuwac delikatny spadem obrotow przy maksymalnym skrecie a tu nic :( zero reakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla chcącego nic trudnego :P

 

[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 9:52 am ]

Nie ma szans żeby był zapowietrzony, układ odpowietrzy się sam. Wystarczy raz skręcić max w lewo i prawo...

 

Może i się odpowietrzy, ale mechanik z którym rozmawiałem na ten temat proponował jednak odpowietrzyć układ samemu "na sucho" przy wyłączonym silniku, kontrolując przy tym stan w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zrobilem sam nie ma w tym nic trudnego

 

a z tym odpowietrzaniem to jeszcze dzisiaj powalcze

ale jak jechalem dzisiaj to lekko dzialalo juz wspomaganie...

 

wiec jest nadzieja ze bedzie dzialac

 

[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 11:04 pm ]

no niestety brak poprawy

 

rozkrecilem calą pompe na czescie pierwsze zalalem nowy plyn raz jeszcze odpowietrzylem tak jak radziliscie i nic :(

 

dalej brak wspomagania

 

pompa sprawna w 100% zadnych wytartych elementow lozysko sprawne lopatki tez i teraz juz nie wiem co moze byc nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...