Skocz do zawartości

Impreza RE Homologacja


Gość guteg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu marzy mi się auto ze znakiem plejad - konkretnie Impreza boxer diesel w wersji RE lub o stopień niższej. Chcę nabyć auto z homologacją ciężarową, jako że jestem vatowcem. Pod koniec zeszłego roku wstępnie zadałem jednemu dealerowi pytanie drogą mailową odnośnie oferty na takie auto - wówczas nie było mowy o żadnych przeciwwskazaniach co do sławnej "kraty" w takim aucie. Jakiś czas temu odbyłem długą rozmowę telefoniczną z dwoma dealerami. Zarówno jeden jak i drugi stwierdzili, że nie jest możliwe, aby auto z dieslem pod maską i w wersji RE czy też bodajże RS miało homologację na ciężarowe, gdyż rzekomo nie spełnia jakichś warunków.

 

I teraz pytanie: Jak to właściwie jest z Impreza boxer diesel i z kratką? Czy rzeczywiście nie można nabyć auta, które mnie interesuje w wersji z homologacją na ciężarowe?

 

Jeżeli rzeczywiście tak jest - czy można się spodziewać zmian w tej kwestii? Wiem, że np. BMW miało problemy z homologacją ciężarową do serii 3 Touring, a jednak takie auto pojawiło się w ofercie BMW Polska.

 

Serdecznie proszę Dyrekcję o odpowiedź

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Dzień dobry,

 

Impreza nie posiada homologacji ciężarowej z powodu niewystarczającej ładowności ( wyższa masa własna w porównaniu do RA).

 

Obawiam się, że zmiana tego stanu rzeczy nie jest możliwa.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dzien dobry,

chcialbym zglebic temat w szczegolach, konkretnie czy mozna prosic o liste wersji Imprezy posiadajacych homologacje typu "kratka"; osobiscie jestem zainteresowany autkiem z silnikiem beznynowym o poj. 2.0 i automatyczna skrzynia, najchetniej w wersji RC; wiem, ze wyliczenie wymaganej ladownosci jest dosc skomplikowane, poza tym nie wiem, czy Subaru Polska w ogole zdecydowalo sie na taka homologacje dla aut z AT (nawet jesli spelnia wymogi, to nie musialo);

pozdrawiam - TMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam szanowną Dyrekcję.

 

Mam dwa małe pytania, na które nie potrafię nigdzie otrzymac odpowiedzi, toteż liczę, że otrzymam ową odpowiedź tutaj.

 

Pytanie jest proste.

Czy model rocznikowy 2011 Imprezy(dot. 2.0 RC benzyna) wymaga nowej homologacji ciężarowej lub może bazować na homologacji ciążrowej dla modelu rocznikowego 2010?

 

Czy rok modelowy 2011 otrzymał już homologację lub czy wystąpił o nią importer SIP (jeżeli wystapił - kiedy będzie gotowa)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, ale sprawa jest pilna. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Model 2011 nie może bazować na homologacji 2010.

SIP wystąpił już o homologację 2011. Niestety nie jest od nas zależne, kiedy będzie dostępna.

Natychmiast po jej udzieleniu poinformujemy dealerów - sugeruję pozostanie w kontakcie z Pańskim dealerem.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Jaka jest więc szansa, że MY11 otrzyma homologację ciężarową do końca roku kalendarzowego, biorąc pod uwagę czas trwanie procedur i duże obłożenie Ministerstwa w związku z "końcem" aut z kratką?

Bardzo duża. Gdybyśmy nie wierzyli w uzyskanie odpowiednich dokumentów "na czas", nie byłoby sensu inwestować w ich utworzenie :wink:

Zakładam, że nie później niż do konca listopada wszystko będzie gotowe ( a może i wcześniej ).

Natomiast w tej chwili nie wiem jeszcze, jakie wersje homologację cięzarową otrzymają ...

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym, że dziwna akcja wstrzymania możliwości odliczania VAT od samochodów i paliwa, określona jest na 2 lata, jaka jest szansa kupienia auta z homologacją ciężarową w drugiej połowie 2011?

pytam dlatego, że planujemy wymianę paru aut w przyszłym roku, a bez sensu jest kupowanie samochodu bez homologacji, skoro zakaz odliczania VAT obowiązuje jedynie do końca 2012 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest więc szansa, że MY11 otrzyma homologację ciężarową do końca roku kalendarzowego, biorąc pod uwagę czas trwanie procedur i duże obłożenie Ministerstwa w związku z "końcem" aut z kratką?

Bardzo duża. Gdybyśmy nie wierzyli w uzyskanie odpowiednich dokumentów "na czas", nie byłoby sensu inwestować w ich utworzenie :wink:

Zakładam, że nie później niż do konca listopada wszystko będzie gotowe ( a może i wcześniej ).

Natomiast w tej chwili nie wiem jeszcze, jakie wersje homologację cięzarową otrzymają ...

 

 

Pozdrowienia

 

 

 

Rozumiem. Dziękuję Dyrekcji za odpowiedź i również pozdrawiam! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...