Skocz do zawartości

WLADCY MARIONETEK


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

i szkoda, że to nic nie zmieni.....

To niestety prawda. Jednak jeżeli ktoś łudził się, że politycy nas nie okłamują to był bardzo naiwny. Wszyscy od prawa do lewa. Najbardziej żal mi ludzi, którzy przez taki czy inny przypadek weszli w tryby politycznej machiny i okrutnie na tym ucierpieli, ale jeszcze gorzej jeżeli nie mieli z polityką kompletnie nic do czynienia, jak chorzy, którzy zmarli przez niedostępność przeszczepów. Kłamstwa mają różną wagę, jednak te które powodują ludzkie nieszczęścia do śmieci włącznie swoją wagą są najcięższe i nie powinno być trudno udowodnić im związek przyczynowy i powinny być ścigane z całą surowością!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, niepotrzebne było chodzenie po Sejmie za politykami, wraz z rodzicami żołnierzy, którzy zginęli w Iraku.

 

A już zwłaszcza obwinianie posłów, którzy głosowali na "tak", za misją, trochę mnie zniesmacza.

 

Przecież - choć brutalnie to zabrzmi - nikt tym żołnierzom nie kazał jechać do Iraku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt tym żołnierzom nie kazał jechać do Iraku...

Tutaj jesteś w błędzie. Dotąd na misję zgłaszano się na ochotnika, jednak wyglądało to w ten sposób, że jak się nie zgłosiłeś, a przełożeni nalegali to mogłeś zapomnieć o dalszej karierze w wojsku! Czyli wg zasady "ty i ty na ochotnika!" Natomiast teraz już niestety w żaden sposób się nie wymigasz. Jeżeli Ci każą to musisz jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikad bardzo malo wiesz na ten temat, to bylo bardzo potrzebne, tym bardziej, ze ci ojcowie tego chcieli

 

zolnierz ma zawsze mozliwosc odmowy wykonania rozkazu, jezeli naraza jego zycie, badz zdrowie, ale coz z tego

 

pamietacie katastrofe Iskry przez parada 11 litopada :?: piloci dostali rozkaz wylotu w warunkach niesprzyjajacych, a nawet niebezpiecznych - gesta mgla - ale go wykonali z narazeniem zycia i to zycie stracili - mogli odmowic wykonania rozkazu, ale w tym momencie od razu zostaliby uziemieni (moj dziadek byl pilotem i wiem, ze najgorsza rzecz dla pilota to zakaz lotow - dlatego polecieli narazajac swoje zycie)

 

tak jak powiedzial ojciec tego lekarza, ktory zginal, gdyby nie pojechal mialby zamknieta droge do doktoratu

 

znajomy, ktory byl w Iraku powiedzial mi kiedys jak wyglada zgloszenie sie na ochotnika na tzw. misje i nic wspolnego z ochotnictwem to to nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak wyglada zgloszenie sie na ochotnika na tzw. misje i nic wspolnego z ochotnictwem to to nie ma

 

A mnie się zawsze wydawało, że ochotnictwo zaczyna się jak się podpisuje kontrakt " na kamasze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak wyglada zgloszenie sie na ochotnika na tzw. misje i nic wspolnego z ochotnictwem to to nie ma

 

A mnie się zawsze wydawało, że ochotnictwo zaczyna się jak się podpisuje kontrakt " na kamasze".

 

leon dla niektorych wojsko jest jedynym wyjsciem niestety - a jak mial byc wyjazd ochotniczy to powinien byc - ciekawe, ze na takie wyjazdy nie jezdzili synowie generalow, politykow itd itd tylko synowie i corki zwyklych ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struli by się, i co? Oskarżyli by nas o niehumanitarne traktowanie. Może jako bombę burzącą Gośka ?

 

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 1:28 am ]

... ciekawe, ze na takie wyjazdy nie jezdzili synowie generalow, politykow itd itd tylko synowie i corki zwyklych ludzi

 

A co w tym ciekawego? Tak zawsze było i wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ciekawe, ze na takie wyjazdy nie jezdzili synowie generalow, politykow itd itd tylko synowie i corki zwyklych ludzi

 

A co w tym ciekawego? Tak zawsze było i wszędzie.

 

zwrot ciekawe, bywa uzywany do podkreslenia ironii :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...