Skocz do zawartości

Defi VSD


dzibi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś żywa może Defi VSD? Interesują mnie wszelkie doświadczenia, zalety i wady w codziennym użytkowaniu względem "zwykłych" zegarów. Cenowo może to być ciekawa alternatywa względem zegarów, szczególnie gdy planuje się montaż 3 lub więcej czujników.

 

Zasadniczo jakoś tak średnio widzi mi się montowanie sobie czegoś przed oczami... Nie pogarsza to pola widzenia? Nie przeszkadza?

 

Można wyświetlić sobie jednocześnie więcej, niż jeden parametr? Czy daje to możliwość wyświetlania np. alarmów z innego z monitorowanych parametrów, niż wyświetlany? Przykładowo wyświetlam boost. Da mi alarm z temp. oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobalt, Tylko, ze chyba jedyna seria wskaznikow defi, ktora nie potrzebuje control unit to "racer gauge". One sa analogowe z tego co wiem - do innych i tak musisz miec control unit. A ponoc roznica w tym, jak pracuja wskazniki elektroniczne defi a wskazniki analogowe nie jest tak wyraznie zauwazalna, jak w przypadku innych producentow (elektroniczne defi pracuja bardzo szybko). Plus w przypadku elektronicznych po zamontowaniu control unit masz mozliwosc rejestrowania "peak", ustawiania "warning", rejestrowania do zdaje sie 3 minut, sciemniania wszystkich jednym guzikiem itd. Dlatego sie zastanawiam nad defi - nie slyszalem jeszcze zlej opinii. Tylko ta cena... Tak sobie gdybam, bo w nowym aucie napewno zagosci zestaw czujnikow i sklaniam sie ku wskaznikom defi. A te ich VSD display, czy link display to przy okazji zauwazylem i mnie zainteresowalo. No bo kurcze, fajnie by bylo tak naprawde miec mozliwosc monitorowania dajmy na to 4 parametrow (boost, EGT, temp. oleju, cisnienie oleju bez zagracania sobie calego auta wskaznikami :lol: 3x52mm jeszcze wcisniesz w jedna obudowe w miejsce zegarka, albo w DIN, ale ten czwarty czy piaty z kolei (np. wskaznik AFR innej firmy dajmy na to) to juz troche przegiecie. Dlatego pytam o jakies alternatywne sposoby wyswietlania informacji z czujnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobalt, no wiem, dlatego właśnie napisałem: "tylko ta cena..."

 

Coś tam poszperałem i znalazłem, że zasadniczo konfiguracja tego "ekranu" wyświetlanego przez VSD jest tylko jedna, tzn. wyświelacz-pasek wizualny (jak prędkościomierz w dużym fiacie) i drugi cyfrowy. No i w związku z tym mozna wyświetlić parametry tylko parami ido tego w określoych kombinacjach, np. prędkość na "pasku" + ciśnienie oleju za pomocą cyferek itp. Czyli lipa trochę - wygląda na to, że nie można tego inaczej skonfigurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzibi, do niczego, nic nie bedziesz widzial, jak zamontujesz zegary to bedziesz mial poglad na kilka parametrow, a nie tylko na 1 - tego na pasku to w zyciu nie zauważysz. Wtedy kiedy Ci beda najbardziej potrzebne parametry do sprawdzenia to bedzie akurat tak trzeslo ze nic nie zobaczysz :twisted: ani cyferek, ani tego co bedzeisz mial na pasku.

Mysle ze zegary sa lepsiejsze :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Czyli chyba jednak opcja "UFO na kółkach" zwycięży :mrgreen:

 

Tylko trochę potem mnie nerw łapie, jak muszę każdemu osobno tłumaczyć, po co to wszystko jest. Ale za to dzieci cicho siedzą na tylnej kanapie i sie tylko patrzą w to jak wół w malowane wrota :mrgreen: Szczególne wrażenie robi na małolatach (moja definicja jest inna, niż Przemq'a) starting ceremony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...