Skocz do zawartości

Bov Forge - da sie go regulowac?


ares

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, czy da sie tego forge w jakis sposob regulowac? moj ladnie swiszczy przy cisnieniu doladowania conjamniej ok 0.7 bara a jak jezdze spokojnie tak do 4.500 obrotow to go nie slychac. Mozna zrobic zeby sprezyna upusczala juz przy nizszym? Slyszalem, ze mozna ta sprezyna krecic - tak aby zmniejszyc jej skok ale probuje i za cholere nie wiem jak to mozliwe zeby zrobic to poprostu nia krecac :) Mowa o dedykowanym Forge dla Subaru >01

 

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje, ze wymienia sie sprezyny ale od poprzedniego wlasciciela mojego BOVa slyszalem, ze mozna ta sprezyna krecic i juz sam nie wiem :mrgreen:

 

a sens przy nizszym cisnieniu - mam BOVa dopiero pierwszy dzien i jeszcze mi glowy nie urwalo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje, ze wymienia sie sprezyny ale od poprzedniego wlasciciela mojego BOVa slyszalem, ze mozna ta sprezyna krecic i juz sam nie wiem :mrgreen:

 

a sens przy nizszym cisnieniu - mam BOVa dopiero pierwszy dzien i jeszcze mi glowy nie urwalo :lol:

 

ja bym nie ruszal, wyjedziesz w trase to bedziesz mial problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę Ci się domyśleć :)

 

Prawdę mówiąc nieco "lajkonik" ze mnie, jeśli idzie o takie mechaniczno-fizyczne kwestie, ale coś mi się nie wydaje, żeby sprężyna taka normalna miała działać jakoś inaczej po przekręceniu wokół wlasnej osi o ileś tam stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa średnica zwoju sprężyny - sprężyna bardziej miękka

Mniejsza średnica zwoju sprężyny - sprężyna twardsza.

 

A regulacja przez skręcanie albo rozkręcanie sprężyny jest dosyć dziwne. Sprężyna sama w sobie nie pozwala się odkształcić plastycznie więc uważam że jak chcesz regulować to tylko wymiana na inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...