Skocz do zawartości

Poznań Motor Show -impresje


wielkopolanin

Powiadomienie o nowosciach?  

97 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

POZNAŃ MOTOR SHOW

 

Byłem dzisiaj na targach. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Genewa ani Paryż to to na pewno nie jest, ale w porównaniu do tego, co było przed laty, to jest naprawde OK.

Samochody są tylko w 2 największych pawilonach, w pozostałych: akcesoria mot., myjnie, opony itp.

 

Z tego co pamiętam, to są następujące marki:

 

-Lexus - zatrudnił pianistę, który cały czas umilał zwiedzanie - brawo za pomysł,

-Opel - duże stoisko, wyróżniało się pod względem kulinarnym; z nowości Opel Signum (rozczarował mnie niestety, tak mogłaby wyglądać nowa Astra, a nie następca Omegi) oraz Eco Speedster, spodobała mi sie Vectra GTS 3,2 V6

-Alfa Romeo - nowe GTV, 147 GTA (czerwona - mniam, śliczna), 156 GTA + reszta oferty + hostessy

-Lancia - można było dokładnie obejrzeć sobie Thesis oraz to nowe coupe (nie pamiętam nazwy), no i nową Ypsilon (całkiem przyjemna), był też concept-car Lancia Granturismo Stilnovo

-Pug - duże stoisko, miłe hostessy, pozytywne wrażenia z 206 RC i nie tylko, ładny też 206 CC Roland Garros, ale największe wrażenie robiły dwa koncepcyjne pugi RC (te sportowe)

-Hyundai - duże, ładne stoisko, ale ... wyróżniał się tylko Robert Leszczyński

-Kia - oprawa muzyczna najlepsza - premiera nowej (koszmarnej) Kii Opirus, Katarzyna Skrzynecka, tancerki itp.

-Fiat , Toyota , Citroen, Mitsubishi - ładne stoiska, pełna oferta

-Ford - czarny ST220 z wiśniową skórą powalił mnie na kolana

-Skoda - wyróżniały się: Tudor (ładniutka), Fabia RS, Fabia WRC (!!!!!) + reszta oferty

poza tym był: Hummer H2, Mazda RX-8 (cudo !!!!!!), no i oczywiscie polski SLR , zabawna też była replika 360 modena na bazie puga 406 coupe, ale do SLR'a przepaść (wystawiona przez Jacky Sport)

-rozczarował mnie brak Klika i przede wszystkim BRAK SUBARU , nawet jednego WRX'a, co mógłbym nacieszyć oko :(

 

Muszę przyznać, że hostessy to był wielki PLUS targów !!!

Była nawet zabawna afera na stoisku Hyundaia, gdy rano dziewczyny dostały spódniczki i okazało się, że są tak krótkie, że ... bardziej się już nie da. Ale nie miały wyjścia i chodziły przez cały dzień trzymając się za te niby spódniczki, co by nie gorszyć widokiem swojej bielizny młodszej częsci widowni - ku uciesze mojej i nie tylko :)

 

Powtarzam się, ale Mazda RX-8 to CUDO !!! Do tego za te pieniądze... szkoda, że u nas niedostępna :(

 

Dzięki wizycie na targach nie musiałem już jeść obiadu, ani kolacji...no i na jutro też mi pewnie starczy, poza tym całe szczęście, że nie pojechałem samochodem, bo bym musiał wracać taksówką :) I tutaj słowa uznania dla OPLA za Johny Walkera, gulasz, kanapki, łososia ..... przecież to forum o samochodach :)

 

Podsumowując: mieszkający blisko Poznania konicznie powinni się wybrać, natomiast ci, co mają 300 km, to tylko jeżeli są bardzo zdesperowani, bo żadnych rewelacji nie ma, ale jest OK.

 

ZAPRASZAM DO POZNANIA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Kia - oprawa muzyczna najlepsza - premiera nowej (koszmarnej) Kii Opirus, Katarzyna Skrzynecka, tancerki itp.

 

Ciekawe, jaki samochod taka gwiazda. Jakos trzeba te 5 minut wykorzystac.

KIA - wiecie co ten skrot oznacza??? Killed In Action.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAPRASZAM DO POZNANIA :wink:

 

 

Moze za rok.......... :wink:

 

Albo teraz albo ... za dwa lata. W przyszłym roku Poznań Motor Show (kocham te nazwe) nie bedzie :(

 

KIA to tragedia, porażka itd. tancerki były nieładne, żeby nie powiedzieć - brzydkie, hostessy też, o samochodach nie wspomne. "Nowa ekskluzywna limuzyna" - tak reklamowali, ale płakać się chce. To już Hyundaie ładniejsze. Na stoisku Kia zabawne było tylko szefostwo Kii prosto z Korei i ich przemówienia w języku, który troche przypominał ang. ale nie za bardzo :) No i mówili, jak to bardzo są zaszczyceni, jakie Kia to fajne samochody i jak się marka dynamicznie rozwija. Ale co mi tam, niech się cieszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była prawdziwa, nowiusieńka Fabia WRC. A wspomniałem już, że był też Pug 206 WRC ??? Był też Stecowóz (Lancer EVO VI). Więcej grzechów nie pamiętam.

 

pozdrawiam i zapraszam

 

PS: dzisiaj był dzień prasowy, jutro się impreza zaczyna na dobre i potrwa do niedzieli włącznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na służbowym wyjeżdzie w Gdańsku miałem ochotę skoczyć do Poznania ale....

1. Szef byłby zły gdybym nabił na licznik więcej kilometrow niż przewidział.

2. Moja dziewczyna, którą to pozwolono mi zabrać broniła się rękami i nogami byleby nie jechać do Poznania.

3. Moja dziewczyna przypadkiem dowiedziała się że na stoiskach są kobiety i powiedziała że mam zakaz wypadania na takie imprezy ze względu na to że szybko nawiązuje znajomosci.

No i w ten sposób ze łzami w patrzyłem na znak Poznania.

 

Życie bywa okrutne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi, Jako stary panmtoflarz, żonkość i małorolny radzę serdecznie walczyć delikatnie o swoje. Nie oddawać terenu, nawet za pozorne zwyciestwa na innych frontach. Zaraz się okaże, że wszyscy koledzy BE, że nie ma więcej oglądania aut, tylko "kochanie, dziś idziemy na wystawę kotów". Ty sie jeszcze bidoku łudzisz, że na jakikolwiek pokaza samochodowy Cię koleżanka puści? HA! Naiwny. Jak już się o Pannach dowiedziała, to masz w pióro po wieczne czasy a nigdy inak.

Już mi Cię żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"3. Moja dziewczyna przypadkiem dowiedziała się że na stoiskach są kobiety i powiedziała że mam zakaz wypadania na takie imprezy ze względu na to że szybko nawiązuje znajomosci. "

 

Powiem Ci, że te dziewczyny pracujące na targach, z tego co mi mówiły, są tak zniesmaczone panami w poważnym wieku, na stanowiskach, których komentarze i propozycje są .... no co najmniej niegrzeczne, że gdy ktoś przed 30 się pojawił, to próbowały go zająć rozmową jak tylko mogły, żeby uniknąć niedwuznacznych propozycji ze strony tamtych. Więc myśle, że Twoja dziewczyna miała dużo racji, tym bardziej, jeśli szybko nawiązujesz znajomości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wsparcie psychiczne. Postaram się nie poddawać od razu ale nie lubię kiedy atmosfera między mną a moim kotkiem jest napięta.

Nie wyobrażacie sobie ale ja mushe nawet ukrywać to że jestem na tym forum ale to jush lekka przesada. W końcu na forum chyba się nic złego nie dzieje. Zostałem zaproszony listownie na dni otwarte Audi i mam zamiar iść bez względu na to czy jej się to podoba czy nie. Mają pokazać nowe A3.

 

 

Zawsze wierny swojej miss i oczywiście marce SUBARU:

 

Tommi from Kattowitz

-------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wielkopolanin jest kolejna osoba ktora ma za soba juz 555 postow :) Congratulations...A swoja droga to jak tak patrze to niezle furki zjawily sie na targach, chcialbym kiedys zobaczyc Mazde RX-8 na zywo, bo juz na zdjeciach robi duze wrazenie no i te drzwi... :) ale bez Subaru to nie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...