Skocz do zawartości

wymienione sprzęgło i coś jest nie tak... help!!!


antek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Skończyło się sprzęgło (ślizgało się) w moim WRX 2002. Kupiłem nowe Extreme Clutch tarcza organiczna oczywiście z dociskiem i łożyskiem. Dokupiłem też koło zamachowe też Extreme Clutch i też z łożyskiem.

PROBLEM:

Przy ruszaniu z postoju na 1, w momencie gdy sprzęgło zaczyna kleić a ja dodaje trochę gazu auto wpada w konkretne wibracje, zaczyna się mocno trząść. Czuć to na całym aucie bo w tym krótkim momencie drży jakby chciało się całe rozpaść, czuć wyraźne drgania na drążku zmiany biegów. Jak sprzęgło już sklei jest ok i można cisnąć do oporu.

Drgania (bardzo krótkie) występują również przy redukcji np z 4 na 3 czy z 3 na 2.

Pedał sprzęgła łapie prawie od samego dołu, ale jest jeszcze rezerwa. Od góry też jest luz. Nie ślizga się, biegi wchodzą fajnie, pedał pracuje też correct.

 

Proszę o porady!

Z góry dzięki i pozdrawiam

Zbyszek Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 95 % to kwestia ulozenia sie i dopasowania sprzegla z nowym kolem zamachowym..

 

mialem pododbny problem w moim gtku z organicznym sprzeglem exedy..

pojezdzilem troche ostrzej, przypieklem troszke zestawik i jzu nic nie drgalo.. A objawy mialem identyczne jak Ty...

sprobuj pojezdzic z tym jeszcze troche i zrob kilka ostrzejszych startow.. wg mnie pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedy robiłem synchronizatory , miałem podobny problem wpadał w wibracje najbardziej na 1 biegu bo wolniej puszcza się sprzęgło zaraz wóciłem do serisu i okazało sie chłopaki przetarli delikatnie papierem tarcze po tygodniu może dłużej wyślizgało sie i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z mechanikiem.

Powiedział że i tarcze sprzęgłową i docisk i koło zamachowe przetarł szmatkami z benzyną ekstrakcyjną żeby odtłuścić wszystko. Myślicie że ma to jakiś niekorzystny wpływ? Z tego co kojarzę to koło zamachowe było tłuste kiedy wyjmowałem je z pudełka...

 

Dzięki za zainteresowanie tematem i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...