Skocz do zawartości

Jazda po śniegu dziwne dzwięki po...


MirekEm

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, nie pierwszy już raz, że jeżdżąc w ciężkim śniegu (kilkanaście zadziałań ESP) czy w syfie pośniegowym po jakimś czasie pojawiają się dziwne hałasy w układzie napędowym. Hałasy te pojawiają się podczas odpuszczania gazu, podobne są do zacierającego się łożyska a dochodzą gdzieś od tylnego "mostu". Przy okazji tego silnik zaczyna wesoło się telepać pod maską(nie wiem czy to przypadek kalibracji, akurat w tym momencie). Dzieje się tak przeważnie jak zjeżdżam długim zaśnieżonym zjazdem. Nie wiem, ale te hałasy mnie niepokoją. Wczoraj nawet odpuściłem dalszą jazdę, bo podczas cofania wydawało mi się, że coś się z tyłu posypie. Wszystko znika po przejechaniu jakichś 3 km po zwykłej drodze i w sumie to nie mam z czym pojechać do serwisu, a nie chcę zarżnąć pojazdu... Może ktoś się spotkał z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz moze jeszcze podobne objawy jak w:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=129965

 

bo oprocz tych ktore opisalem w watku powyzej zauwazylem ostatnio ze przy cofaniu w sniegu (takim od kostek w gore) tez dobiega terkotanie z tyly i w sumie to juz jest latwo uzyskac wiec chyba wybiore sie do mechanika poki jest snieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

Również chciałem poruszyć podobny temat. Mianowicie dzisiaj gdy temp. spadła do - 15 stopni zaczął dobiegać z tyłu jakiś dziwny dźwięk. Jakby buczenia, objawy są następujące dźwięk zaczyna dobiegać przy prędkości powyżej 50-60km/h jadąc wolniej nie dobiega żaden hałas. Jadąc 80km/h i wciśnięciu sprzęgła odgłos jest wciąż słyszalny do czasu wytracenia prędkości do wspomnianych wcześniej 50 km/h .Hałas nie ma związku z obrotami czy są 2 tys obr czy 4 tys dźwięk jest/ bądź go nie ma zależnie od prędkości podróżowania. Podkreślę również jak autor tego wątku iż jazda odbywała się na zaśnieżonej drodze temp - 15 stopni. Podwozie autka jest obklejone śniegiem, czy to może być powód?? tzn. śnieg + niska temperatura?? aha i pytanie następujące czy mogę w takie sytuacji pojechać jutro do pracy? :razz:

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele dziwnych i niezrozumiałych dżwięków jest powodowanych zimą . Ma to związek z kurczliwością materiałów na mrozie i przyklejonym śniegiem . Aerodynamika pojazdu też jest zakłócona . Z niektórymi sprawami radzę poczekać do odwilży , albo zostawić auto w grzanym garażu na noc . Wszelkie zauważone objawy nie muszą być spowodowane awariami . Część dżwięków pochodzi od zimowych opon , albo od śniegu i lodu pod kołami . Poczekajmy na wiosnę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...