Skocz do zawartości

Sprzęgło? WRX 2002


antek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Kupiłem niedawno imprezkę. Powoli zaczynam uczyć się nią jeździć i tak naprawdę mało wiem o subarakach.

Niepokoi mnie fakt że jak jadę na np. 3 biegu spokojnie w okolicach 2,5 tys obr. i dodaje max gaz obroty podskakują jak szalone do 4,2tys (oczywiście auto przyspiesza) i tu jest ten moment że na ułamek sekundy obroty spadają do 3,9 i zaczynają normalnie rosnąć i znowu auto przyspiesza tak jakby na chwilkę poślizgiwało się sprzęgło.

Dziwi mnie to bo przy agresywnej jeździe, zmiany biegów na wysokich obrotach nie ma czegoś takiego i sprzęgło w ogóle się nie ślizga.

Nie wiem może to turbo tak pracuje? Czy sprzęgło nie powinno się ślizgać właśnie w okolicach 5-6 tys obrotów np przy zmianie biegów i pełnym gazie?

 

Będę wdzięczny za rady i wskazówki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 % sprzeglo :)

sprzeglo na 1,2 biegu nie powinno sie slizgac chyba ze jest juz kompletnie zjechane.. ( wynika to z niskiego obciazenia)

 

3,4,5 bieg to norma przy zuzytej tarczy. wrzuc trojke, i od 2k obrotow pelna klepka. Poczujesz w momencie gdy bedzie sie zwiekszal moment obrotowy w okolicach 3-3.5K rpm nastyapi uslizg, obroty wzrosna, potem delikatnie spadna i auto juz do odcinki powinno jechac normalnie :-)

 

mam takie same objawy w legacym turbo i pilnie organizuje jakies mocniejsze organiczne sprzeglo

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie fakt że jak jadę na np. 3 biegu spokojnie w okolicach 2,5 tys obr. i dodaje max gaz obroty podskakują jak szalone do 4,2tys (oczywiście auto przyspiesza) i tu jest ten moment że na ułamek sekundy obroty spadają do 3,9 i zaczynają normalnie rosnąć i znowu auto przyspiesza tak jakby na chwilkę poślizgiwało się sprzęgło.
Sprzęgło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Kruk!

A jakie polecasz sprzęgło? WRX ma około 260koni (1,2bara, inny wydech). Generalnie tym autem nie poruszam się na codzień. Jest moją zabawką, także jazdy raczej krótkie, ale chciałbym żeby trochę wygłupów wytrzymało:-) oczywiście nie chciałbym uszkodzić skrzyni za mocnym sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...