Skocz do zawartości

Problem z hamulcami STI 06


Piotrek_STI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z tarczami, lub moze to prawidłowość, ale tak czy inaczej proszę o radę.

 

Jeżdżę na klockach DS2500 i standardowych tarczach STI.

Po przejechaniu kilkuset kilometrów i wyjeździe na Ułęż lub Kielce

zaczyna się duże bicie na kierownicy przy hamowaniu. Widać, że struktura na tarczy zmienia się i nawet można poczuć pod palcem. Oczywiście jadę zaraz na przetoczenie tarcz (scinanie 0,25mm na stronę) i problem znika, aż do kolejnych upalanek.

 

Czy to jest normalne, czy może tarcze były przegrzane (przez poprzedniego właściciela)? Proszę o pomoc. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie rozmawiałem ze znajomym, który opowiadał mi jak inny nasz wspólny kolega kupił trzy komplety tarcz, nówek Bremo i po założeniu do MB 190! w dyszlu po kilkudziesięciu kilometrach tarcze zaczynały bić. Co się okazało. Tarcze grubość zewnętrzną miały idealną jednak grubość ścianek tarczy była różna o 1mm na obwodzie w kilku miejscach grubsza/chudsza. To było powodem, że po kilkudziesięciu kilometrach tarcza się wyginała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jeżeli chcesz upalać to czeka cię inwestycja i AP chyba jest tu rozsądne i nic nie poradzisz na tą przypadłość

 

[ Dodano: Nie Lis 22, 2009 10:34 am ]

możesz jeszcze sie skusić na zestaw fabryczny od EVO9 wymaga to kontaktu ze ślusarzem i dorobieniem mocowań do zacisków będzie lepiej od seryjnych subaru i troche taniej od AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...