Jump to content

MY99 - Zapach napalmu o poranku

piciu
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Właśnie dostrzegłem, a raczej poczułem zapach oleju wydobywający się z nawiewu. Organoleptyczne i powierzchowne zweryfikowanie tego co się dzieje pod maską by tę uciążliwą niedogodność w autku odnaleźć, na nic nie wskazało. Może ktoś z was się spotkał z czymś takim ?

Nie jest to na tyle uciążliwe jak jeszcze jestem w ruchu, jednak gdy już czerwone czy pomarańczowe światło mnie złapie to.... ekhm....

Wizyta w serwisie wskazana, jednak ostatnio czas jest na wagę złota.

Dokładnie tak, jak prawi Hogi, jedna z niewielu słabych stron silników Subaru z turbiną są uszczelki pokryw zaworowych. ich uszczelki z czasem i iloscią kilometrów sztywnieją i traca swoje zdolności uszczelniajace. objawia to się drobnymi ale uciążliwymi wyciekami, bo z nich kapie prosto na wydech i paskudnie śmierdzi. mój sposób na pozbycie się wycieku - przy montażu nowych uszczelek smaruję je dodatkowo cieniutko dobrym silikonem z dwóch stron, i tak zamontowana uszczelka służy długo....uszczelki podkładek śrub mocujacych pokrywy też można dodatkowo uszczelnić, nie zaszkadzi... :grin:

No tak Hogi, tendencja do pocenia się jest ale to chyba w okolicy IC na jakimś grubszym wężu. Ale tam od czasów dziada pradziada było leciutko spocone i nie grało to roli. Niemniej jednak autko ledwo kilka tysięcy (~4 - 5kkm) wyjechało z przeglądu na 150k km i była robiona uszczelka z tego co pamiętam. Jakaś "amba fatima" od czasu tego przeglądu, z rana wita mnie kontrolka CHECK ENGINE która gaśnie, później się zapala i gaśnie. Bywa tak ze nie chce mnie witać o brzasku swoim czerwonym kolorem i zaczynam tęsknić :o

Z pierwszego tłoczenia olejem mi nie pachnie w samochodzie, zwłaszcza po mocniejszej jeździe, i dokładnie jak emotosport pisze, jest to uciążliwe. Jeździ ? no jeździ, tylko gdzie te frytki ? :lol:

Jedyny słuszny serwisie, przybywam ... no tylko nie wiem kiedy :) Foczka lubi jak się "smyra" po brzuszku :lol:

Nie ma większego znaczenia gdzie wyłazi tłuszcz . W czasie jazdy podmuch powietrza przedmucha kropelki w inne miejsce a potem kapie na wydech . Nic innego nie wymyślisz oprócz uszczelnienia .