Skocz do zawartości

Diagnostyka silnika w WRX , co i jak sprawdzić


pszemmek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do zakupu WRX i mam problem bo nie wiem jak sprawdzić stan silnika

W ' normalnym' samochodzie zrobiłbym próbę olejową, ale w Subaru podobno jest trudny dostęp do świec, więc to raczej odpada.

 

Co polecacie żeby zorientować się w jakim stanie jest motor, nie chodzi mi tutaj o rady wstylu jak nie dymi na niebiesko to ok, tylko coś bardziej konkretnego

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry odpalenie auta na zimno, jeżeli na zimno słychać tłoki (piston slap), to sprawdzać dalej, jeżeli nie słychać to już bardzo dobrze... :lol: dalej nagrzać i obejrzeć czy nie kapie olej spod pokryw zaworów, czuć smród jak kapie na wydech z prawej strony. Po nagrzeniu przejechać się na różnych obrotach i posłuchać motoru. A najlepiej na oględziny zabrać kogoś, kto już jeździ Subaru i zna jego słabe strony. Oprócz silnika, warto sprawdzić skrzynię, sprzęgło, zawieszenie, a do tego najlepiej udać się na stację diagnostyczną czy do ASO, bo nie wszystko widać z góry, jezeli sprzedający nie ma nic do ukrycia, powinien się zgodzić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do zakupu WRX i mam problem bo nie wiem jak sprawdzić stan silnika

W ' normalnym' samochodzie zrobiłbym próbę olejową, ale w Subaru podobno jest trudny dostęp do świec, więc to raczej odpada.

 

Co polecacie żeby zorientować się w jakim stanie jest motor, nie chodzi mi tutaj o rady wstylu jak nie dymi na niebiesko to ok, tylko coś bardziej konkretnego

 

Pozdrawiam

 

jak podjedziesz do kogos kto ogarnia subaru, to sprawdz. cisnienia na 4 cyl. to 30 min. , moim zdaniem warto, :cool: generalnie ten kto sie zna subaru, jest w stanie po paru minutach stwierdzić co to auto jest warte :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...