Skocz do zawartości

Szarpanie autem przy ruszaniu


Siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wrxem 2002.

Przy zuzytym sprzegle bylo zauwazalne szarpanie przy delikatnym ruszaniu na polsprzegle. Myslalem, ze to wina zuzytej tarczy a w szczegolnosci docisku. Po rozebraniu okazalo sie, ze oczywiscie tarcza nie zyje, ale rowniez kolo zamachowe jest wyrobione od zuzytej tarczy. Zalozylem inne, ladne kolo zamachowe, nowa tarcze, docisk i lozysko exide i... problem sie powtarza, tylko znacznie mocniej szarpie (zapewne dlatego, ze wczesniej sprzeglo sie slizgalo i troszke niwelowalo szarpania). Co moze byc powodem tego szarpania przy ruszaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docisk nowka sztuka! Sprzeglo i lozysko tez. Tylko kolo zamachowe uzywka, ale wyglada na idealne. Wydaje mi sie, ze to nie wina kola zamachowego, bo zarowno przed wymiana, jak i po jest takie samo szarpanie, wiec problem tkwi gdzies glebiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że powinieneś potrenować trochę ze sprzęgłem aż się ułoży . Jeśli się nie poprawi za tysiąc kilometrów , to potem będziesz się martwił . Spróbuj ruszyć ze sto razy bez gazu . Potem możesz normalnie - nie żartuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Siwy Mam problem z wrxem 2002.

Przy zuzytym sprzegle bylo zauwazalne szarpanie przy delikatnym ruszaniu na polsprzegle. Myslalem, ze to wina zuzytej tarczy a w szczegolnosci docisku. Po rozebraniu okazalo sie, ze oczywiscie tarcza nie zyje, ale rowniez kolo zamachowe jest wyrobione od zuzytej tarczy. Zalozylem inne, ladne kolo zamachowe, nowa tarcze, docisk i lozysko exide i... problem sie powtarza, tylko znacznie mocniej szarpie (zapewne dlatego, ze wczesniej sprzeglo sie slizgalo i troszke niwelowalo szarpania). Co moze byc powodem tego szarpania przy ruszaniu?

 

 

witam.napisz kolego jak rozwiązałes ten problem.Mam podobne objawy w Foresterze .Walcze z tym od dawna bez rezultatu i napewno nie jest to wina sprzęgła.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.Chciałem podłączyć się do tematu i zapytać o łożysko w kole zamachowym w moim N/A

Czy można zastosować nieoryginalne np.6201RS , czy musi być jakieś 'specjalistyczne' i do tego japońskie:)

Są jakieś różnice ,oprócz cenowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...