Skocz do zawartości

Wałek sprzęgłowy


Fx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś rozbierał wałek sprzęgłowy na części pierwsze ?

Potrzebuje z niego wszystko ściągnąć ale utknąłem zaraz po zdjęciu piątki.

Muszę teraz ściągnąć bieżnie łożyska wałeczkowego (obok tego głównego łożyska) i nie wiem jak. W bieżni jest otwór przez który niby widać drobnozwojny gwint ale to przecież nie jest na gwincie tylko na wieloklinie....

 

help ? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem oba wałki, bedzie potrzebna prasa. Bez niej nic nie zrobisz. Żadnego gwintu nie ma :) zaraz podrzuce jakies zdjecia. Masz prostą sprawę. Jakz wymiarami kół znalazłes cos ?

 

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 6:05 pm ]

jedyny gwint jest na samym poczatku (nakretka - klucz serwisowy)

 

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 6:40 pm ]

1 - zdejmujesz zabezpieczenie i wyciągasz

2 - płaskim wkretakiem odbezpieczasz nakretkę i odkrecasz (uważaj na kołnierz z którego wyjąłeś zabezpieczenie, jest kruchy)

Reszta już na prasie (nie wal młotkiem bo i tak nie zejdzie), koła są wprasowywane, mają jeden klin który je trzyma przed obrotem.

skrzynia1b.jpg

3, 4 - odkrecasz (Jak nie masz takich kluczy to młotek i przecinakiem lekko pójdzie) i dalej znów prasa

skrzynia2.jpg

Jak cos popsujesz to zapraszam do mnie (mam jeszcze jakies czesci :twisted: ) albo podjedzi znimi do mnie to zejdzie sie z godz. roboty

 

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 6:42 pm ]

to są oba wałki - zapomniałem dodac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że profesjonalnie do tego zagadnienia podszedłeś :smile:

 

Rozebrałem sprzęgłowy - pojechałem na praskę :wink: a choinki nie ruszałem jeszcze, bo muszę zacząć od sprzęgłowego (tu facet zadecyduje czy podejmie się dorobienia wałka)

Jedyny myk jest taki, że muszę zrobić jedynkę na prostych zębach ( wiem, że będzie głośniejsza ale czy aż tak odczuwalne to jest ? )

 

Jak się nie podejmie to ze względu na obecny deficyt ( :mrgreen: ) będę musiał kupić nowy wałek i skombinować koło pierwszego biegu (używ.)

 

Co do wymiarów to nic nie znalazłem ale to chyba nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak skrzynie rozebrałem na części pierwsze :) to chciałbym ją zrobić jak najbardziej bezawaryjną - jutro się okaże...

Co ciekawsze to coś musiało podejść pod zęby, że tak je wycięło ( za 30 min wrzucę trochę fotek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał bardziej pooglądać co się dzieje ze skrzynia po magicznym dźwięku Bbbbzzzzzgrzrzgbzbbyybbzbzzzy to tutaj proszę:

 

http://www.sendspace.pl/file/cf256a93f9301625bbce570 (więcej zdjęć)

 

[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 12:05 pm ]

Rozebrany wałek jest u faceta. Jak przeliczy na komputerze i wyjdzie mu zazębienie to pewnie będzie mógł mi dorobić taki cały wałek - z twardszym rdzeniem od fabrycznego.

W PN / WT będzie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...