Skocz do zawartości

Tajwan


QbaqBA

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na Tajwanie 6 tygodni w 2004 podczas lata (czerwiec-lipiec).

 

Ceny są zbliżone do naszych, może trochę wyższe. Tajwańczycy są bardzo przyjaźni i w większych ośrodkach miejskich prawie wszyscy władają angielskim. Widać, że są pod ogromnym kulturowym wpływem Amerykanów. Oczywiście kraj jest bardzo bezpieczny.

 

Co do zabawy to nie wiem jakiego rodzaju zabawy preferujesz :mrgreen: ale - jeżeli rozmawiamy o rzeczach w paśmie nocnym :wink: to Tajwan nie jest najlepszym adresem w Azji. Powiem tak, na drugim biegunie od Tajwanu jest Japonia i Korea Południowa. Tajwańczycy są stosunkowo konserwatywni. Więcej szczegółów na priva - if ye like sir

 

Nie bierz żadnych cieplejszych ubrań, najlepiej lniane. W tym okresie, w którym jedziesz jest piekielnie parno. Takiej aury nie doświadczyłem nigdzie na świecie na parę razy byłem w tej części Azji. Wyspa jest naturalną barierą, która zatrzymuje Tajfuny tworzące się pomiędzy Tajwanem i wyspami Japonii.

 

Tajwańczycy - o dziwo - nie korzystają z plaż i nie wchodzą do wody. Kąpać się można tylko w miejscach dozwolonych. Na wielu plażach są umocnienia (zagrożenie inwazją ze strony CHRL). Warunki na deskę i kaita są pewnikiem. Woda w Oceanie Spokojnym jest bardzo czysta choć sam Tajwan ze względu na forsowną industrializację lata temu ma ogromny problem z zanieczyszczeniem powietrza. Mała wyspa, na której mieszka w nielicznych skupiskach 22 mln ludzi. Centralna część wyspy to rejon wysokich gór i praktycznie niezamieszkałych.

 

Koniecznie trochę czasu trzeba spędzić w Taipei, wjechać na szczyt Taipei 101. Miasto jest b. żywe. Najlepszym środkiem komunikacji w metropolii jest MRT - Mass Rapid Transport. Kupuj bilet sieciowe i systemowe - wychodzi taniej.

Poza Taipei 101 nie powinienś uraczyć w Taipei wielu wysokich budynków.

 

Pod Taipei też znajdują się miejsca urokliwie przyrodniczo; wokół Taipei znajdują się gorące źródła.

Taipei Wikitravel

 

Między innymi polecam Wulai (i Wulai Hot Springs), które jest na południe od Centrum Taipei (dojeżdża się tam MRT). Jest tam jezioro o turkusowej (choć nieprzejrzystej) wodzie i górska rzeczka, w której można zarzyć przyjemnej kąpieli a woda jest naprawdę krystalicznie czysta i ciepła.

 

Stancjonowałem w Taouyan (kawałek na południe od Taipei). Odbyłem podróż do Hua-lien, przez Taipei. Hua-lien znajduje się na zachodnim wybrzeżu na Pacyfikiem. Stamtąd można wziąć wycieczkę do Taroko National Park (?). Piękne widoki, wysokie góry pochodzenia wulkanicznego.

 

Byłem także w Kaohsiung - jednym z największych portów przeładukowych na świecie. Miasto jest średnio atrakcyjne turystycznie.

 

Miałem jeszcze 1-dniową wyprawę nad Sun Moon Lake. Można tam dojechać tylko samochodem/autobusem.

 

Jak znajdę trochę zdjęć z Taiwanu to przypomnę sobie pewno więcej. Lata lecą, pamięć siada :mrgreen:

 

ps.

 

Pamięć wraca i przyjemne wspomnienia także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...