Jump to content

kiedy na serwis z klimą

mikael
 Share

Recommended Posts

witam to moje pierwsze autko z klimą i mam pytanko kiedy serwisujemy klime nic nie wiem na ten temat ponoc jakis gaz sie uzupelnia jakies odgrzybianie cy cuś ? mój forek nie mial serwisu klimy od nowosci tak powiedzial gosc na stacji serwisowej ale to jeszcze sprawdze . chociaz byl przez pierwsze 5 lat serwisowany tylko w subaru , wiec chyba robili serwis klimy ?

specjalisci pewnie sie jeszcze wypowiedza, ja ze swojej strony wymienilkem filtr kabinowy i robilem odgrzybianie - samo odgrzybianie trwalo cos kolo godziny ale fakt jest taki ze teraz caly uklad chlodzenia i grzania wnetrza dziala o niebo lepiej.porostu oddycham jakby czystrzym powietrzem;)

Guest IRAZU
witam to moje pierwsze autko z klimą i mam pytanko kiedy serwisujemy klime nic nie wiem na ten temat ponoc jakis gaz sie uzupelnia jakies odgrzybianie cy cuś ? mój forek nie mial serwisu klimy od nowosci tak powiedzial gosc na stacji serwisowej ale to jeszcze sprawdze . chociaz byl przez pierwsze 5 lat serwisowany tylko w subaru , wiec chyba robili serwis klimy ?

Bo ceny w Norwegii są takie , że taniej jest jechać do Polski na taki serwis i jeszcze Ci zostanie na podróż . Klimę należy serwisować każdej wiosny .

3-5 lat to zdecydowanie za dlugo (swoja droga chyba malo ktory uklad wytrzymal by z wlasciwym cisnieniem tyle czasu), teoretycznie powinno sie serwisowac raz w roku (ale to oczywiscie wszystko ZALEZY) najlepiej przed latem czyli tak jak napisal marek-szulczyk wiosna ;) jesli klima dlugo nie byla serwisowana to po jej kompletnym serwisie odczujesz duza roznice w sile nadmuchu, "swiezosci" powietrza itp ogolnie mysle, ze warto zainwestowac w taki proces, szczegolnie jesli planujesz uzywac klimy regularnie latem

Guest IRAZU

Zawsze warto przed każdym sezonem wymienić filtr i odkazić klimę . Koszty nie są duże , bo filtr i tak należy wymienić , a odkażanie nie zaszkodzi . Kurz i roztocza mogą być dokuczliwe i śmierdzą . Nawet jeśli nam nie szkodzi , to czasami musimy przewozić alergików . Płyn w instalacji wystarczy sprawdzić co pięć lat . Tak mi wytłumaczono w dobrym serwisie klimatyzacji . Przy okazji odkażania klimy , sprawdza się stan chłodnicy i myje z zewnątrz . Koszty odkażania 100-300 zł w zależności od środka odkażającego .

a jaki "zakład" do klimy możecie polecic w Wawie??? Czy w autcie na gwarancji trzeba to może zrobić w ASO???

Pewnie tak.

Ja swoją naprawiałem i czyściłem u forumowicza E12.

Polecam.