Skocz do zawartości

Dymi na czrno nie wkręca sie na obroty


xmaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzis pojawił się problem z moim autkiem. Przy wyprzedzaniu stracił moc. Zjechałem na bok, zapalił ale nie chciał chodzić na luzie, dymi strasznie na czarno. Przejechałem kawałek ale wyssał całe paliwo(dymi okrutnie). Czasami chodzi na luzie ale przerywa, nie wchodzi na obroty, jedzie max do 1800obr potem przerywa. check engine sie nie zaświaca i nie zaświecał. Nie chodzi na wszystkie cylindry.Świece napewno są na wykonczeniu ale nie sądze, żeby przez to aż tak dymił.

 

Czy jest sens zabierania się za to samemu(kupowania kabla do sczytania błedów), czy znajdę serwisówke do tego auta ze schematami i danymi do zdiagnozowania czujników i komputera?

 

Jeśli nie warto się za to zabierać to może polecicie jakiś warsztat we Wrocławiu-Opolu, który by sobie z tym poradził( twin turbo!)

Mam zamontowany bost guage i sterownik APEXI ale podłączone jest do niego tylko zasilanie i ciśnienie doładowania(reszta wtyczek nieużywana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xmaro, polecam warsztat w Dzierżoniowie (teraz można, bo to ASO), ale obawiam się, że z terminami będzie problem... jest strasznie obłożony robotą.

Masz układ paliwowy OK? Może to kwestia zapchanego filtra paliwa lub w ogóle jego braku z powodu jakiejś przerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie sprawdzałem kody błedów metodą mrugania check engine, wg opisu http://www.legacygt.com/forums/showthread.php?t=111384. Kontrolka mruga rytmicznie swiecąc ok 1s, nic się nie zmienia więc chyba nie ma żadnych błędów. Auto zapaliło po nocy nie dymiło na czarno nieco przerywało i nie trzyma wolnych obrotów. Zaraz walcze dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suba.To jest ten legaś co na tym linku ?

http://www.allegro.pl/item641863522_sub ... km_99.html

super fura :razz: bardzo mi się podoba :lol: szkoda że nie ma takich z kierownicą po lewej stronie :cry:

Xmaro jak by Ci się chciało napisz na PW jak to chodzi :?: Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...