Skocz do zawartości

Obroty Forester


Gość IRAZU

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę przyjaciół w Szwecji ! Ponieważ tam wszędzie daleko to proszą o radę .

Mają forka 2007r wolnyssak i po odpaleniu osiąga ok 2000 obroty . Po rozgrzaniu systematycznie spadają . O co się upomnieć w ASO ? Byli na przeglądzie po 15kkm , ale ASO nic nie zrobiło . Tak jest od początku i ja nim jeżdziłem . Nauczyłem kolegę operować gazem i zszedł o litr na setkę , ale te obroty . Teraz pali mu w trasie 8,5 przy 140 km/h . Czy nowy progra może pomóc - tankują na JEET .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi - u mnie w OBK nawet w zimie po odpaleniu jest 1200 - 1300 . Masz coś do napisania , czy może znowu chcesz zaistnieć ? Tam masz takie coś - ignoruj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają forka 2007r wolnyssak i po odpaleniu osiąga ok 2000 obroty

 

tak ma być :roll:

O co się upomnieć w ASO

lepiej o nic, i nie robić sobie "siary" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyższe obroty na zimnym benzyniaku specjalnie nie dziwią, ale zastanawia mnie co innego. Bo ja rozumiem, że zimny, że "ssanie" :) itd. Ale dlaczego - przynajmniej u mnie - wciśnięcie sprzęgła powoduje natychmiast spadek obrotów do poniżej tysiąca, nawet na zupełnie zimnym silniku, chwile po zapaleniu. Gdybym nie wcisnął sprzęgła, chodziłby sobie na wyższych znacznie dłużej... Czemu tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają forka 2007r wolnyssak i po odpaleniu osiąga ok 2000 obroty

automat czy manual??

ja mam to samo, spalanie mam identyczne ale mnie to nie dziwi:)

a tak btw o co chodzi o to zeby spalanie bylo mniejsze??

moj automat w zimie potrafil w miescie spalic 18 ale jezdze trasy po 3km;/ i kazde auto bedzie palic;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o spalanie , tylko o obroty - dopytałem przed godziną . Facet ma 68 lat i dom stoi na skarpie , więc manewrowanie na pół sprzęgła nie jest zdrowe . Ostatnio po odpaleniu miał nawet 2400 , więc mówienie o ruszaniu przy 1500 jest chyba nie w tym przypadku . Zadzwonili do serwisu i zostali zaproszeni na poprawę - o czym jeszcze nie wiedziałem . To jest manual .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poprawili , ale nie mają zwyczaju mówić co bo jest na gwarancji . Nie mają też obowiązku robić próbnej jazdy - dziwny kraj . Rano po odpaleniu było 1500 rpm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...