Skocz do zawartości

GWARANCJA


mario-wrx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

Przyczyny niższych cen samochów w USA niż w Europie były już wyjaśniane - nie bardzo chce mi się wracać do tego tematu.

Należy natomiast zauważyć, że dotyczy to wszystkich marek.

Dlaczego - ponieważ wszystkie pracują w podobnych warunkach ekonomicznych.

Gdybym twierdził, że SIP sprzedaje samochody wyłącznie sztuka dla sztuki, to oczywiście nie była by to prawda :wink:

Natomiast proponuję się zastanowić nad tym, daleczego identyczny samochód, jak np. Legacy 2.0 kosztuje w Polsce mniej, niż w Niemczech.

I to pomimo wyższego opodatkowania i wyższych kosztów transportu

(którymi nota bene w Niemczech dodatkowo obciąża się klienta).

I to przy braku dofinasowania ze strony producenta, jak to się zdarza w przypadku firm sprzedających produkty masowe (wyjątek: pojawiające się od czasu do czasu wersje specjalne).

Odpowiedź jest prosta - niższe marże dealerów w Polsce oraz niższe koszta jednostkowe naszej organizacji.

Przy okazji - kwestia gwarancji nie jest kwestią importera - gwarancja jest rozliczana z producentem.

A że musi przeznaczyć na wersje ekslploatowane w Europie więcej pieniędzy, to rzecz oczywista (wystarczy popatrzeć w rzeczywistości, a nie w amerykańskich filmach kryminalnych, jak wygląda ruch w USA, aby rozumieć przyczyne takiego stanu rzeczy).

 

Pozdrowienia

 

PS. ja również zdecydowanie nie krytykowałem STi USA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem....mój błąd, miałem napisać iż wersji US spec bliżej do spec C niż europejskiej, miałem na mysli rozkład masy, a informacje zaczerpnąłem z wypowiedzi ustnych niektórych lepiej zaznajomionych z tematem forumowiczów, jeśli się mylę, niechaj inni to sprostują. Wyciągnąłem natomiast jeden ważny wniosek z całej tej "awantury" : nie należy pisać postów po spożyciu kilku napoi chłodzących w wersji turbo :twisted:

 

Pozdrawiam serdecznie Dyrekcję i Forumowiczów :)

 

P.S. Text Dyrekcji o Coca coli i hamburgerach w bagażniku powinien zaliczać się do kanonów dobrego dowcipu nt USA :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...