Skocz do zawartości

17" do forestera


wojtek_gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych, dzielę się doświadczeniem porównawczym.

Przez parę letnich sezonów jeździłem na rozmiarze 225/55/17 przy ET35. Wszystko było git z wyjątkiem zachowania się samochodu na koleinach, gdzie był nerwowy i nieprzewidywalny jak... kobieta w czasie burzy hormonalnej :wink:

 

Na ten sezon założyłem felgi od WRX i rozmiarze opon 215/45/17. Ciężko jest mi porównać osiągi w zakrętach (np.) bo i zestaw opon innego producenta, ale w koleinach (mimo niższego profilu więc chyba sztywniejszej ścianki opony) prowadzi się bardzo spokojnie.

 

Efekt mnie bardzo zadowala. Podejrzewam też że zużycie elementów które były wcześniej poddawane niepotrzebnym obciążeniom będzie niższy (łączniki, przekładnia itp.) Ale to już tylko dywagacje laika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja do siebie zakupilem 7x17 ET 48 z oponami 215/45 R 17

 

wyglada to tak

Obrazek

Obrazek

 

jak juz zaloze do siebei to zrobie fotki na swoim

 

jak ktos zainteresowany to do wziecia sa jeszcze takie fele 17 razem z oponami u mnie w miescie ktos sprzedaje

Obrazek

 

Też chciałem te felgi wziąć tyle że tobie było łatwiej bo na miejscu ;-) a wole sprawdzić naocznie niż kupić felgi używane z przesyłka

A zainstalowane już ?? jakieś zdjęcia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie zakupilem 7x17 ET 48 z oponami 215/45 R 17

 

wyglada to tak

Obrazek

Obrazek

 

jak juz zaloze do siebei to zrobie fotki na swoim

 

jak ktos zainteresowany to do wziecia sa jeszcze takie fele 17 razem z oponami u mnie w miescie ktos sprzedaje

Obrazek

 

Też chciałem je łyknąć do swojego WRX, ale widzę, że mnie wyprzedziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi sprawdzilem - sa w 100 % proste - aktulanie czekaja na renowacje lakieru w Wawie. Jak tylko zaloze to dam znak i wstawie zdjecia.

 

Sa jeszcze zlote 17 z WRX 01-07 do wziecia z oponami - maja tylko lekko podrysowane ranty - ksztalt fabryczny subaru i oryginalne 17 srebrne z legacy 5x100 z oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
dla zainteresowanych zakładaniem felg WRX 17x7" ET55 do Forka USDM MY08.

Z tyłu przy kolumnach prawie na styk :cool:

 

kolego moze spocik jakis?? :) chetnie bym zobaczyl jak to na zywo wyglada bo sam sie zastanawiam nad czyms wiekszym niz 16 na lato...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro maja dojechac potenzy, bede mogl zaprezentowac forka z 225/45R18...

 

pozdrawiam,

 

Piotr

 

hehe, nie mogę się doczekać fotek. Czy parametry felg masz takie same jak od forka STI?

Jakę potenzę kupiłeś?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem RE050A - jakims cudem udalo mi sie dostac 225/45R18 z grudnia 2008 za 625zl. W 2009 prawie nigdzie nie bylo tego rozmiaru, a jak byl - to po 1000+.

Felgi smieszne troche, 18x7 ET42. Niestety z wygladu totalny vintage - co w tym wypadku po polsku znaczy "odrapane" ;)

 

Sam sie boje, jak to wyjdzie. Planowalem 17", ale nie moglem dostac nic w cenie, na ktora mnie bylo stac...

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnei wyglada to teraz tak

 

Bardzo zacnie się prezentuje! Może coś źle kojarzę, ale nie planowałeś czasem założyć TEIN'a?

Ja teraz na swojego napatrzeć się nie mogę. Raz na godzinę wychodzę na balkon i poprawiam sobie nastrój :mrgreen:

 

Planowalem i planuje - ale mam tez lazienke wlasnie do wykonczenia wiec musze modyfikowac plany :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...