Skocz do zawartości

przegląd w Forester XL 2004


zsunaj23

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczesliwym posiadaczem ale mam wątpliwosci co do przegladów.

W salonie poinformowano mnie ze pierwszy przeglad jest po 15 000 km a w seriwsie ze własciwie po 5 tysiacach wymiana oleju i filtra,

I nie wiem czy nie robiac przegladu po 5 000 nie bedzie to mialo wplywu na samochod, Jest on adla mnie bardzo drogi i nie chcialbym aby cos z nim bylo nie tak.

A tak a'propos jaki jest wlewany olej silnikowy chodzi mio o oznaczenie.

Będe wdzieczny za odpowiedzi

Pozd Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Producent nie wymaga wymiany oleju po 5.000 km.

Z drugiej jednak strony wiadomo, że szczególnie w pierwszym okresie użytkowania następuję przyspieszone zużycie silnika (czyli tzw. "docieranie") - dlatego też wymiana oleju moze w jakimś stopniu wpłynąć pozytywnie na dalszą zywotność silnika.

Wpływu na warunki gwarancji taka operacja oczywiście nie ma żadnego.

Generalnie producent zaleca oleje okreslone w specyfikacji zawartej w instrukcji obsługi.

Ponieważ mamy bardzo dobre doświadczenia z firmą Valvoline, na której olejach Leszek Kuzaj jeździł w ubiegłorocznym sezonie rajdowym zalecamy oleje właśnie tej firmy.

Generalnie można powiedzieć, że współczesne oleje oferowane zgodnie z parametrami jakości (np. API) są ogólnie godne polecenia.

 

Łączę pozdrowienia i życzenia zadowolenia z samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej wymainy po 5000 km - to zgadzam się z Dyrekcją - Warto dla dalszej eksploatacji silnika. A z tymi olejami w serwisie Subaru to jest różnie - jedni leją SHELL inni zaś Castrol - pełna dowolność.

 

P.S. Ostatnio wymieniałem olej w jednym z moich Suabru przy 5000 km - a majster w serwisie robił wielkie oczy że pieniądze w błoto wyżucam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

W każdym serwisie dostępne są oleje Valvoline i na życzenie użytkownika taki własnie olej będzie użyty.

Serwisy mają jednak podpisane także własne umowy z firmami olejowymi (niezależne od SIP-u) i niejednokrotnie ze zrozumiałych względów preferują inne marki. Postępowanie takie jest zgodne z ważnymi umowami serwisowymi zgodnymi z normami unijnymi, nie zwalniając jednocześnie z konieczności posiadania w/w wymienionych olejów Valvoline.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...