Skocz do zawartości

Leasing w Niemczech


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Pewien Niemiec powiedzial mi kiedys ze w u nich malo kto bierze auto na wlasnosc.Ogolna zasada jest taka iz nalezy miec konto w banku z ktorego co miesiac schodzi okreslona suma za samochod.Co ciekawsze,banku nie interesuje skad czerpiesz dochody,na koncie w danym miesiacu ma byc okreslona suma i juz.Z reguly sa to leasingi dluterminowe ,bo gdy auto sie komus znudzi oddaje sie je ponoc bez zadnych oplat i mozna dostac nowe.Sumy placone sa niskie z racji dlugiego okresu leasingowania,widzialem kiedys ogloszenie w sieci gdzie niemiec chcial oddac leasing Porsche GT3 w wysokosci 600 Euro miesiecznie!Dobre,nie?:)

Zeby Polak mogl tak kupic samochod to chyba musi miec obywatelstwo albo firme tam,tak mi sie wydaje,poprawcie mnie jesli sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

podstawowym problemem jest poruszanie sie po polskich drogach samochodem na zagranicznych numerach. Nie wiem jak to jest rozwiązane w tej chwili, ale do tej pory trzeba było mieć obce obywatelstwo (kazus samochodów na numerach US) wiem, że były z tym, problemy, poniewaz państwo robi co może żeby zapełnić budżet a jazda na zagranicznych numerach to uszczuplenie budżetu o akcyzę, a w przypadku samochodów z poza UE także VAT i cło.

Temat ciekawy i opłacalny, tylko nie wiem, jak to sie ma do naszych przepisów

pozdrawiam

WJR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...