Skocz do zawartości

Simson


chudy_b

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu mam straszną ochotę odrestaurować jakiegoś oldtimera. Oczywiście myślę o Porsche 911, Jaguar XJ, Citroen DS. Ale oczywiście ani na to czasu, ani tym bardziej pieniędzy. W młodzieńczych latach katowałem Simsona, a pewnej zimy rozłożyłem go do pojedynczej śrubki (łącznie z silnikiem), a potem złożyłem i jeździł. Krótko :mrgreen: I teraz myśl o poskładaniu Simsona z części, tak by zrobić z niego nówkę, bardzo mnie kusi. Trzeba znaleźć jakiegoś złoma jako dawcę ramy. Resztę można kupić nowe. Ponoć jazda takim Simkiem lekko ztuningowanym na 70 cm to w stosunku do wszystkich porównywalnych pojemnościowo skuterów - to "kopanie leżącego". W nowoczesnych skuterach do białości doprowadza mnie to automatyczne sprzegło, czy jak to się zwie. Simson to rasowy MOTOR :mrgreen: Tak sobie myślę - kupię jakiegoś złoma - polakieruję, zrobię nowy silnik - jak znalazł na warszawskie korki. Koszty - 2 - 5 kPLN. Straaaaasznie mnie to kusi, co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żebyś Simkiem 70ccm objechał większość skuterów 50ccm (oczywiście nie licząc 4T), nie mówiąc już o 70ccm, które lecą koło 120km/h. Nie porównując przyśpieszenia, które w biegówce będzie duuuużo dłuższe. Także Simson moim zdaniem to trochę "pudło". Ja swój skuter rozebrałem 3 razy na części pierwsze, więc to jest wg. mnie najmniejszy problem. Za 5k PLN możesz kupić dobry skuter, więc na korki polecam to :wink:

 

Jakbym miał się zabierać za odrestaurowanie motorku, to byłaby to na pewno OSA. Mam w mieście kilka, i za każdym razem jak widzę, zapiera dech w piersiach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_, ja ci proponuje żebyś nie zabierał głosu w tym temacie bo jestes zwyczajnie za młody, siedziałes w ogóle kiedys na simsonie?

Ja zajeździłem dwa, razem to by sie uzbierało tak z 8kkm, jeden skuter i jeden enduro :cool:

 

To były czasy, ceperki leciały na takie motorki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_, ja ci proponuje żebyś nie zabierał głosu w tym temacie bo jestes zwyczajnie za młody, siedziałes w ogóle kiedys na simsonie?
Nie mam pojęcia skąd taki wniosek, ale ok. Nauczyłem się jeździć na Simku skuterze mojego brata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba znaleźć jakiegoś złoma jako dawcę ramy.

 

lepiej kupić całego niż zbierać wszystko do gołej ramy...

 

sam teraz w wolnych chwilach robię WSK 175, oczywiście tych wolnych chwil jest bardzo mało bo szkoła, a na pierwszym miejscu jest teraz skuter :smile: fakt, takie rozbieranie, renowacja czyli zabawa w klocki lego jest bardzo fajna i przyjemna, ale też bardzo czasochłonna i kosztowna, zależy oczywiście od stanu i oryginalności części jakie w nim są

 

Ponoć jazda takim Simkiem lekko ztuningowanym na 70 cm to w stosunku do wszystkich porównywalnych pojemnościowo skuterów - to "kopanie leżącego". W nowoczesnych skuterach do białości doprowadza mnie to automatyczne sprzegło, czy jak to się zwie.

 

tu się mylisz, lekko dłubnięty skuter 50ccm jedzie w granicach 100km/h, mocniej dłubnięty 70ccm jedzie w granicach 130km/h (tak jak np. mój) a bardzo 160-170 km/h z bardzo zadowalającym przyśpieszeniem, można bez problemu zejsć poniżej 10 sek. więc tu jesteś w błędzie, slyszałem w sieci o Simku 70ccm dość mocno nadłubanym, przerobionym na ciecz, z inną skrzynią, większym gaźnikiem i coś tam jeszcze, i wyciąga ok 110 km/h a koszta jego zrobienia były dość duże w porównaniu do osiągów, jak znajdę zarzuce linkiem :wink:

 

tu przykłady jak potrafi przyśpieszać skuter

 

http://pl.youtube.com/watch?v=a9t4xpWnf ... re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=DxOYp-oL1Wg

http://pl.youtube.com/watch?v=DqMzAFjC6 ... annel_page

http://pl.youtube.com/watch?v=WBYGb_UTd ... re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=eszxV502i ... re=related

 

w sieci takich filmików jest pełno, wystarczy poszukać

mam nadzieje że wyprowadziłem Cię z błędu

 

to automatyczne sprzęgło to błogosławieństwo przy tak małej pojemności...

przy biegówce to po prostu nie jedzie, a jak jedzie to w górnym zakresie obrotów, poniżej 7-8 k rpm nic się nie dzieje i motor nie przyśpiesza, a jak się go kręci to dużo pali :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy biegówce to po prostu nie jedzie, a jak jedzie to w górnym zakresie obrotów, poniżej 7-8 k rpm nic się nie dzieje i motor nie przyśpiesza, a jak się go kręci to dużo pali

 

a moja 6-cio letnia córka krztusi sie od tygodnia, co gorsza syn ma diesel ale nie chce spożywac :twisted:

 

Chłopaki załuzcie se temata o chińskich skuterch :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko dłubnięty skuter 50ccm jedzie w granicach 100km/h
Chłopaki załuzcie se temata o chińskich skuterch

To się od razu wyklucza. Ja nie pisze o chińskich, bo po prostu szkoda na to czasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy_b, trzymam kciuki - uratuj jakiś zabytek przed pocięciem na żyletki lub okaleczeniem przez mało rozgarniętego nastolatka.

Przy okazji pochwalenie się moim klasykiem. Kilka lat temu odrestaurowałem częściowo komara z 1965 roku. Malowanie i model jak na zdjęciu poniżej. Komarek nie jest zarejestrowany - poprzedni właściciel wyrejestrował go w latach 70-tych, mam stary dowód i tablicę. W przyszłości pewnie postaram się o jakieś ładne, żółte tablice. Zanim to nastąpi, czeka mnie jeszcze znalezienie oryginalnego cylindra i gaźnika, obecnie te części są z nowszego modelu.

Komarek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam katałem w młodości Jawką 50ccm, są na Forum jacyś koneserzy tej wspaniałej maszyny...? :smile:

 

ja taką katowałem, taka cienka była i miała jedynkę do góry zapinaną.

męczyłęm też simsona sr50 i s51.

 

a simek to była maszyna, dostał cylinder 60ccm, pozmieniałem zębatki, gaźnik timlera,wypełnienia w wale były, głowica splanowana - latał 85km/h :mrgreen:

kanały w cylindrze robiłem naklejając paseczki papieru ściernego na szczoteczkę do zębów i tym szorowałem.

chce znowu mieć 15 lat...

 

edit:

no i jak by się ktoś rozwalił simkiem to mam jeszcze w piwnicy zapasowe lagi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...