Skocz do zawartości

Nierówne zużycie tarcz hamulcowych.


MIKKI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z hamulcami …

Jakiś czas temu wymieniłem tarcze i klocki (p/t), ale tył nadal nierówno „bierze” :roll:

Na starych tylnych tarczach wyraźnie było widać wżery i nierówną powierzchnię tarczy… tak jakby jakiś syf się dostał i zaciski za słabo łapały :???: Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać.

Przy hamowaniu na suchym wszystko jest ok., ale na śliskim przy blokowaniu kół, przy pierwszych hamowaniach samochód lekko stawia bokiem. Po rozruszaniu jest trochę lepiej.

Zastanawiam się co to może być? Może macie jakieś pomysły, od czego zacząć? Ja tak jak pisałem założyłem nowe części i rozebrałem zaciski. Tłoczki nie były zablokowane/zapieczone…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzów nie było

tylko jeden trzpień, na którym przesuwa się zacisk był zapieczony, oczyściłem i ostro nasmarowałem :wink: - to rzeczywiście musze sprawdzić

zmienniki to EBC, dobre

płyn nowy, układ nie jest zapowietrzony

 

generalnie wydaje mi się, że tył za słabo hamuje, ale może się mylę :roll: i przyczyny upatrywałbym w jakiś regulatorze siły ham. albo w przewodach :???:

 

,a oto felerna tarcza...

50905302az2.th.jpg94043266oa4.th.jpg

 

MIKKI, a klocki tylne równo się zużywają? (wewn/zewn)

to właśnie muszę sprawdzić, może dzisiaj się uda :roll:

 

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 2:36 pm ]

tylko jeden trzpień, na którym przesuwa się zacisk był zapieczony, oczyściłem i ostro nasmarowałem :wink: - to rzeczywiście musze sprawdzić

aaa, to było z przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKKI, przy czerwonych (klockach) :razz: takie zużycie tarczy raczej jest normalne (przy niedostatecznie dobrej tarczy).

 

Ja mam z przodu DS3000 + Zimmermann zwykły i zużycie tarczy jest mniej więcej równe zużyciu klocka. Są też "pierścienie" jak u Ciebie z tyłu.

Z tyłu mam tarcze SBS i klocki Mintex m1177 i poza popiskiwaniem nie widziałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółte czy czerwone, różnicy dużej nie ma :razz:

,a tarcza jest chyba wystarczająco dobra - też EBC.

 

może po prostu siła hamowania jest kiepska i nie powinno się ładować lepszych klocków, ale wcześniej miałem serię i było jeszcze gorzej, tzn. problem był już w zaawansowanym stadium :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...