Skocz do zawartości

Rezygnacja z telefonu w TPSA


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, w domu rodzice maja stacjonarny telefon z TPSA. Praktycznie nikt z niego nie dzwoni. Abonament jakiś bandycki 70 zł czy coś. Jedynie co dzwonią to klienci do biura.

 

Chodzi teraz oto żeby znaleźć operatora najlepiej VoIP gdyż rodzice maja internet z innego źródła niż TPSA. Operatorów VoIP jest masa, ale jak pytam o możliwość przeniesienia starego numeru, temat się kończy. Można w Erze kupić telefon stacjonarny który jest w sumie komórką i za 25 zł miesięcznie abonamentu mieć go i na niego przenieść numer z TPSA. Wolał bym jednak coś z VoIP.

 

Może macie jakiś doświadczenia z takowym problemem ?!

 

P.S. Był u mnie facet z ACN, zrobił prezentacje i zapraszał do tej jak że "boskiej" piramidy. Niestety na konkretne pytania odpowiadał że będzie w lutym.... a takich co mówią że coś będzie to już nie słucham....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, moja rodzicielka była w podobnej sytuacji - wykupiłem mamie skajpa - 10 000 minut miesięczne na stacjonarne w całej Polsce (za to komórkowe chyba jak za mokre zboże). Koledzy doradzali mi standardowego dostawcę VoIP, ale nie chciało mi się szukać i wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, bierzesz najtańszy plan w TP, do tego dokupujesz bramkę VoIP z portem FXO (linia PTSN - czyli np. TPSA) i portem FXS (czyli port wlaśnie do VoIPa) i dopinasz sobie wtedy jeden aparat telefoniczny do takiej bramki. Polecam np. Linksysa 3102.

 

Dzięki temu na jednym fizycznym aparacie masz 2 linie - przychodzące możesz sobie zrobić z TP a wychodzące z np. Voipdiscount gdzie za ciut ponad 6 ojro masz przez 4 miesiące po 300 darmowych minut w tygodniu na wszystkie stacjonarne (tylko musisz mieć publiczne IP i najlepiej w miarę stałe bo limit jest per IP). A jak dużo dzwonisz na komórki to można poustawiać różne dialplany i wykupić usługę w np. Freeconet gdzie dzwonienie bez prezentacji numeru kosztuje 0,36zł/min z sekundowym naliczaniem od początku i bez opłaty startowej.

 

Ja przez długi czas miałem właśnie linię PTSN (nie z TP co prawda) i VoIPa tak skonfigurowanego. Teraz już odpuściłem sobie całkowicie zwykłą linię telefoniczną bo nr mam z Freeconet a dzwonię właśnie przez Voipdiscount i koszty miesięczne przy jakiś 4-5h rozmów (w miesiącu) wychodzą poniżej 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę szanowna mamuśka gada, prawie 6 godzin dziennie

Paweł C, na szczęście mieści się w tych minutach. :mrgreen:

 

Wracając do skajpa, problem w tym, że o ile można mieć przydzielony numer stacjonarny do skajpa i nawet można go sobie wybrać z puli, to niestety pula jest dość mocno ograniczona i czasami nie ma nawet możliwości wybrania numeru z co mniejszych stref numeracyjnych i np. wszyscy w mojej okolicy skazani są na strefę numeracyjną dla Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operatorów VoIP jest masa, ale jak pytam o możliwość przeniesienia starego numeru, temat się kończy. Można w Erze kupić telefon stacjonarny który jest w sumie komórką i za 25 zł miesięcznie abonamentu mieć go i na niego przenieść numer z TPSA. Wolał bym jednak coś z VoIP.

 

Obecnie jedynym operatorem voipowym, ktory detalicznie oferuje możliwośc przeniesienia swojego numeru z TPSA jest Tlenofon. Usługa kosztuje jednorazowo 50 pln. Jeśli nie jesteś emocjonalnie przywiązany do starego numeru :), wówczas zakładasz zupełnie za free nowy numer w jednej z 43 stref numeracyjnych w PL.

 

Jeśli chodzi o najtańsze połączenia sytuacje dokładnie opisał Roland. Jesli chciałbyś na jednym urządzeniu jednocześnie zalogowac kliku operatorów voipowych (np. Tlenofon do obslugi poł. przychodzacych, Voipdiscount do wychodzących, Freeconet, itd. ) sprawę załatwiają bramki z serii FritzBoxFon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...