Jump to content

Wymontowanie silnika


Damian
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie!!! Pomóżcie proszę!!! Chodzi o Imprezkę GT MY 99...Jestem zmuszony wyciągnąć silnik... odkręciłem go od dołu z poduszki silnika (po jednej śrubie z każdej strony przykrecanych di takiego poprzecvznego wspornika ) oraz po jednej chyba z bloku, bo od dołu tego nie widać, no i naturalnie od skrzyni biegów... niestety... oderwałem jakieś 3-4 cm od skrzyni biegów, ale dołem coś go trzyma... Proszę o info, czy jest jeszcze gdzieś jakaś śruba od poduszek??? Czy może trzeba wymontować całe mocowanie zawieszenia??? Czy może bardzo wysoko unieść silnik, aby oderwać go poduszek??? Proszę o wszelkie cenne informacje!!! Schematem czy rysunkiem ułatwiającym demontaż tez nie zgardzę!!! Dzikuje baaaaardzo za pomoc i pozdrawiam serdeczenie oraz zycze Wsyzstkiego Najlepszego w Nowym Roku!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

np. w gt bo nie wiem o jakim piszesz i nie wiem czy jest tak samo choć pewnie jest:

od doły są tylko 2 śruby mocujące do belki poduszki silnika trzeba zdjąć stabilizator ale jak rozumiem masz je odkręcone, innych nie ma musisz u góry łape od skrzyni biegów odkręcić i wstawić lewarek pod skrzynie najlepiej w okolice korka spustowego, "podnieść" skrzynie na tym lewarku i podnosić też silnik do momentu aż wyjdą śruby od poduszek nad belke wtedy trzeba odciągnąć silnik do przodu ale to już pewnie wiesz.

kluczowy motyw to lewarek jak dla mnie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jest w skrzyni (za silnikiem, od góry, wyjmowany w stronę kierowcy w wersji europa) taki gruby (3-4cm średnicy) bolec, który jest osią łapy sprzegła, trzeba go najpierw wyjąć, bo łapa i łożysko trzymają i nie wyjmiesz silnika, mimo że go oddalisz od skrzyni na 2 czy 3 cm

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. I jak mnie pamięć nie myli w tym bolcu jest otwór 6 lub 8mm, gdzie można wkręcić śrubę, żeby lepiej i wygodniej wyciągnąć tego bolcownika, po którego wyjęciu wysuwasz łapę z łożyska i dopiero wtedy motor Ci wyjdzie ze skrzyni :grin:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje serdecznie za bezcenne uwagi, tym bardziej, że w innych samochodach (pojazdach)typu maluch, clio williams nie było problemu ze sprzęgłem, gdyż po oddzieleniu silnika od skrzyni, łapa z łożyskiem oporowym pozostaje na wałku sprzęgłowym, więc nigdy bym nie wpadł, że w Imprezeie może być inaczej!!! Jeszcze raz wielkie dzięki!!!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki!!! Bardzo przydatny link. Nie wiedziałem gdzie czegoś takiego szukać!!! Życzę szampańskiej zabawy w Sylwestra a ja tymczasem będę rozbierał moją Subarynkę!!!!

 

[ Dodano: Sob Sty 03, 2009 10:21 am ]

Witam serdecznie! Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Wam Drodzy Koledzy za pomoc w wyciągnięciu silnika!!! Macie u mnie dobrą wódeczkę!!! Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!! Pozdrawiam!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...