Skocz do zawartości

Co włożyć do garnka ... co macie dziś na obiad?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Chemia to jedno, ale ja mialem na mysli te bardziej naturalne produkty.

jak mozesz to wymien te kilka produktow

Nie znam sie na tym tak dobrze zeby wszystkie wymienic, ale jednym z lepszych przykladow jest wiekszosc olejow roslinnych, szczegolnie tych uzyskiwanych z pestek i nasion. Pestki i nasiona sluza roslinom do rozmnazania sie i sa dla wiekszosci zwierzat niejadalne. Dlatego jak zjesz caly owoc z nasionami, to miasz trawisz a nasiona wychodza w calosci drugim koncem. Oleje roslinne szybko sie psuja w czasie przechowywania, maja za duzo omega 6 psujac stosunek do omega 3, moga zawierac szkodliwe toksyny. Kiedys wszystkim wmawiano ze oleje roslinne sa dla nas zdrowe i trzeba jesc margaryne zamiast masla. Ostatnio jednak "ekspertom" sie odmienilo i margaryna nie jest juz taka cudowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do błonnika ,ja jedynie zwróciłem uwagę co ze sobą niesie jego całkowite wyeliminowanie z jadłospisu,w żadnym wypadku nie namawiałem do nadużywania pełnoziarnistych przetworów mącznych.Rozsądna dawka błonnika to dobre trawienie a jego całkowity brak to godziny spędzone na klopie a potem hemoroidy.Ale oczywiście do niczego nie namawiam ,"kużden" robi co chce :)

Krótko mówiąc jeśli już chleb jadamy to lepiej wiedzieć co jemy robiąc go samemu niż zdać się na produkty sklepowe-tak mi się wydaje.

Z drugiej strony jedna z naszych znajomych ma celiakię,więc całkowitą nietolerancję glutenu a dzięki temu że zakupiła maszynę do chleba jest w stanie upiec według odpowiednich procedur chleb bezglutenowy.Niestety w sprzedaży jest bardzo mały wybór produktów bezglutenowych.

 

Zastąpienie masła margaryną jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci,bo powoduje niewchłanianie witamin z grupy-ADEK,czyli min. upośledzenie wzrostu i dobrego widzenia.

Z kolei nadmiar masła to miażdżyca i jej skutki,więc wszystko trzeba jakoś wypośrodkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o usunięcie białka z masła, domowym sposobem trzeba przesączyć masło przez watę, najprościej kupić masło klarowane ;)

Takie się nadaje do smażenia :)

 

 

Maslo-Klarowane-67857-big.jpg

Edytowane przez Aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...