Skocz do zawartości

check engine kod 53


Beus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Odkąd mam samochód, pali mi sie check.Byłem dzisiaj na kompie i wydrukował mi takie coś

ec96269efa66905dm.jpg

 

Ktoś potrafi to odczytać i od czego zacząć żeby to wyeliminować ?

Reset kompa pomaga na jakieś 500m jazdy i znów się zapala

 

z góry wielkie dzięki

Beus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o FAQ pamietałem, ale sugerowałem sie rocznikami podanymi w nagłówkach, ale mimo wszystko dzięki ...

samochód jeździ normalnie, nie zauważyłem czegoś niepokojącego poza mrugającym check engine...

Czy ten błąd może wyskoczyć w sytuacji gdy ciśnienie paliwa jest stosunkowo niskie, lub za niskie czego przyczyną mógłby być np. stary juz niedrożny filtr paliwa ? Nie wiem, tak sobie strzelam bo się nie znam na tym. Macie jakieś sugestie biorąc pod uwage, że auto jeździ ok ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to immobilajzer to coś mi sie nie zgadza bo po odpaleniu samochodu mogę wyjąć kluczyk ze stacyjki i normalnie jeździć. Do niedawna myślałem, że bez kluczyka żadne auta raczej nie jeżdżą. Co do kluczyka to jest w nim zaślepka ale po jej wydłubaniu nie widzę nic związanego z elektroniką ani nawet żadnej blaszki też nie widac, po prostu zwykła plastykowa dziura. "IMM Circuit Failure" to faktycznie jakby obwód immobilajzera nawalił, ale skoro tak to dlaczego odpala normalnie i nic sie nie dzieje poza mrugającym checkiem... nie rozumiem... jakieś pomysły ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że naprawa immobilajzera nie bedzie ani tania ani prosta zatem jest jakiś sposób na to żeby zmusić ECU do tego żeby nie informował mnie o nim mrugającym checkiem ? Wyjęcie żarówczeki nie wchodzi w gre, natomiast czytałem na forum o zamrażaniu błedu. Ja mam auto z 98r. i zdaje sobie sprawe tego, że niemożliwe jest zrobienie remapu stąd pytanie czy możliwe jest pozbycie się tego w jakiś inny sposób ?

 

Pozdrawiam

Beus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...