Skocz do zawartości

Wysokie spalanie w Legacy 97' 2.5GX


artwbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem "świeżym" użytkownikiem marki i forum więc serdecznie witam wszystkich Forumowiczów. :smile:

Poszukałem trochę na forum i trochę się zaniepokoiłem zużyciem w Legacy. To model z 2.5 (150KM) z 97. Po mieście wychodzi około 18l/100. Jazda raczej spokojna bo jest prowadzone przez małżonkę. Zużycie dosyć mocno odbiega od fabrycznego więc się zastanawiam czy to nie jest efektem jakiegoś defektu. Po kupnie :wink: (jak to zwykle bywa), okazało się, że kolektor wylotowy był pęknięty i sonda najprawdopodobniej dostawała "lewego" powietrza. Może w związku z tym sonda padła ? :roll: Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, że kolektor został naprawiony. Natomiast co do sondy to tylko podejrzewam, a prawdę powiedziawszy szkoda mi trochę kilkaset zł na zakup "nowej", być może niepotrzebnej. Jest jakiś "domowy" sposób na sprawdzenie sondy?

 

Pozdrawiam.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artwbo, domowy, to może być nieco na wyrost, ale zazwyczaj sprawdza się czy sonda reaguje jeszcze na skład mieszanki mierząc napięcie na jej końcach, często trafia się tak, ze sonda umiera, ale napięcie jakie w stanie agonalnym podaje mieści się w przedziale dopuszczalnym przez komputer (brak błędu sondy). Tak w ogóle to masz sprawną kontrolkę check engine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam wariant pesymistyczny - wymiana sondy. Można uderzyć w zamienniki czy lepiej przy tym modelu nie kombinować? No i podstawa, ile mniej więcej trzeba wysupłać?

Celem uzupełnienia poprzedniego pytania o kontrolki: gaśnie wszystko po starcie motoru, przez moment święci tylko POWER (nawet jak nie jest włączony) i po sekundzie dwóch gaśnie. To pewno norma ale może jednak nie :???:

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...