Skocz do zawartości

bulgotanie spod tablicy rozdzielczej...


emax

Rekomendowane odpowiedzi

witam, to moj pierwszy wpis na forum.

czy ktos sie moze spotkal z czyms takim? moje auto to legacy 2.0i GLS bez klimatyzacji. po tym, jak temp. silnika jest mniej wiecej w polowie i zaczynam troche szybciej jezdzic, spod tablicy rozdzielczej, mniej wiecej na srodu-po stronie pasazera, dochodza niepokojace dzwieki. cos jakby przelewanie sie wody, bulgot, ale bardziej przelewanie. co moze byc przyczyna, czy moze to byc zapowietrzona nagrzewnica? bardzo sporadycznie wysiada ogrzewanie na krotka chwile, ale to zdarza sie dosc rzadko. takie sa moje podejrzenia. poza tym nie ma zadnych innych objawow, tzn. nie bierze wody, temp. w miare stabilna, olej w porzadku, auto po wymianie uszczelki jakis rok temu. termostat wymieniony rowniez rok temu. dlatego podejrzewam zapowietrzona nagrzewnice, mogly ktos mi napisac, jak sie to odpowietrza, czy sa jakies specjalne wentylki lub cos podobnego? bede zobowiazany, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze niektorzy w Subaru maja taka porabana chlodnice, na ktorej nie ma korka i odpowietrzanie podana metoda nie do konca jest skuteczne. U mnie korek jest w metalowym zbiorniku umieszczonym na silniku - probowalem odpowietrzac "pompujac" najgrubsza rura biegnaca od gory chlodnicy do silnika, ale nie wiem, czy mi sie udalo na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znow zapomnialem przysluchac sie, czy bulgot wciaz jest... Ale u mnie do tego zbiorniczek wyrownawczy praktycznie suchy byl, wiec wtedy nie tylko dolalem do tego metalowego zbiorniczka na silniku i "pompompowalem", ale tez dolalem tak z pol zbiorniczka, bo moze zasysal tam powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...