Skocz do zawartości

Spoty na Podbeskidziu


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

no nie wiem, bo ja na razie nie :roll:

 

-- 22 maja 2011, o 22:45 --

 

(o ile dobrze kojaże to jest białą, kiera z nardi i stała kiedyś w Cisownicy bądź Goje)

 

Nie było widać tego drugiego wpisu :roll: Tak, dobrze kojarzysz, stało w Cisownicy białe, z kierownicą Nardi, ale już poleciała i jest Sparco :mrgreen: Czyli musiałeś być na posesji u mojej kuzynki i oglądać furę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le Cię wyniosły te wszystkie inwestycje? Daj szczegóły na PW, bo chyba się skuszę po wypłacie na co nieco.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, z czego stabilizator kupujesz: oryginalne z WRX'a są dość delikatne (położyłem sobie jeden obok drugiego, to sobie dokładnie porównałem). Same staby mają takie same wymiary dla naszych roczników, STI zaczyna się różnić bodaj od 04/05. Największa różnica jest w wahaczach: w kombi są krótsze od sedana o ~1cm, a to bardzo dużo dla zawieszenia (sedan 410mm, kombi 400mm, między środkami otworów). Różnicą jest również w mocowaniach do budy: WRX-owe są takie dość delikatne z wyglądu, a uchwyt staba jest tylko na jedną śrubę (z drugiej strony jest takie "oczko", do włożenia drugiego końca uchwytu.

Ja wybrałem sobie takie dość "masywne" mocowania do budy + gruby stab, efekt jest rewelacyjny... Przy okazji: decydując się na przeróbkę, warto mieć w zapasie te długie śruby mocujące wahacze do zwrotnicy, może trzeba je będzie odkręcić szlifierką 8) Koszt takiej śruby w 4 wiatrakach to ~80 zł, w specjalistycznym sklepie ze śrubami 8zł (14x240 twardość 10,9) -różnią się typem gwintu.

 

W budzie jest przewidziane miejsce na montaż uchwytów, można ewentualnie delikatnie przegwintować otwory, bo po tylu latach mają prawo nie być idealne. W jednym miejscu zawadza przewód paliwowy, więc jest trochę zabawy przy montażu.

 

Przed przeróbką warto przejrzeć dokładnie zawieszenie i niejako "przy okazji" wymienić wszystkie tuleje, które tego wymagają. I tak na koniec trzeba będzie ustawić zbieżność :mrgreen:

 

Te pierwsze ( z alfy 166 ) przymierzałem do mojego!!! - rozstaw uchwytów mocujących pasuje - 150 mm ale w moim LGT tarcze mają 315 mm więc zacisk nie wejdzie a zastosować adapter - technicznie niemożliwe - jak tarcza by miała 300 mm to wchodzi ten zestaw bez przeróbek :!: ile ma twoja tarcza

 

W aukcji było chyba nawet napisane, że to dla tarcz 300mm. Moja ma 294, jak w GT i WRX.

 

Z mitasubiszi :!: :!: ten zestaw by mi pasował

Przy Twoim rozmiarze tarcz dobrałbym tylko dobre klocki i to MUSI hamować.

 

na początku czerwca szykuje się gruby spot...

 

ale o co chodzi :!:

 

Kuba organizuje powtórkę w szkole...

 

Dokładnie tak!

 

Info w pierwszym poście, twórzcie listę!

viewtopic.php?f=10&t=127273&p=907775#p907775

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba25, Dyzio przepraszam, że nie podjechałem na plotki ale całe moje życie zawodowe stanęło na głowie .

W ciągu kilku godzin musiałem podjąć dużo decyzji i zawrzeć nowe umowy dzięki którym nie zostałem z ręką w nocniku .

 

Reasumując nie znajdziecie mnie już w City tylko w Klubie Waga (piątki i soboty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe moje życie zawodowe stanęło na głowie
nie znajdziecie mnie już w City

:shock: :shock: :shock:

Widzę, że faktycznie miałeś ciekawie...

Qba25, Dyzio przepraszam, że nie podjechałem na plotki

Nie mamy pretensji, zwłaszcza w tych okolicznościach przyrody. :evil:

musiałem (...) zawrzeć nowe umowy dzięki którym nie zostałem z ręką w nocniku

I to jest najważniejsze :!:

znajdziecie mnie (...) w Klubie Waga (piątki i soboty)

Nowa miejscówka? To trzeba by opić :mrgreen:

 

Dzięki Dyziu za wczoraj i za dziś! Tytoń jest OK, będę upalał nie niszcząc auta 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo znowu bylo sie z wami spotkac a tymbardziej poznac nowa rodzinke Forumowa, ktora juz za niedlugo bedzie smigac Forkiem z wiatrakiem .

Ogłaszam wszem i wobec, że "nowa rodzinka" po oględzinach i burzliwej debacie podjęła decyzję... Forek jest już zaliczkowany...:)

Zwyciężył "rozum" i będzie 2.0XT od kolegi lewap, wiec auto zostaje na forum. Z racji kilku wyjazdów odbiór odłożyłem na "za tydzień"

To kiedy jakiś spocik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam wszem i wobec, że "nowa rodzinka" po oględzinach i burzliwej debacie podjęła decyzję... Forek jest już zaliczkowany...:)

Zwyciężył "rozum" i będzie 2.0XT od kolegi lewap, wiec auto zostaje na forum. Z racji kilku wyjazdów odbiór odłożyłem na "za tydzień"

To kiedy jakiś spocik ?

 

 

 

Gratulacje :) najbliższy w Istebnej (może będę miał już zrobionego gtka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam wszem i wobec, że "nowa rodzinka" po oględzinach i burzliwej debacie podjęła decyzję... Forek jest już zaliczkowany...:)

Zwyciężył "rozum" i będzie 2.0XT od kolegi lewap, wiec auto zostaje na forum. Z racji kilku wyjazdów odbiór odłożyłem na "za tydzień"

To kiedy jakiś spocik ?

 

No to gratulejszyn! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark L.A dzięki za namiary na Karola świetny koleś z super podejściem i pojęciem o mechanice.

Patrząc na Avatar Adamasolberga to już chyba wiem kto użyczył mi przepływomierza ;-) Dzieki dla ciebie i taty.

Teraz tylko znaleźć odpowiednią przepływkę (z czym może być ciężko po dzisiejszych poszukiwaniach wszystkie są na 4pin a ja muszę mieć 5pinowy) i w końcu zacznę się cieszyć samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Dyziu :)

Trochę pojeździłem ale niestety przez przeplywke stoi na razie w ogrodzie Mam już zamówioną okazuje się że najprawdopodobniej będzie to ta do Nissana http://allegro.onet.pl/przeplywomierz-n ... 44752.html oby to było to i od wtorku zacznę się cieszyć samochodem jeszcze przez kilka dni muszę poupalć moje niezawodne Audi 80 :)

 

 

kubabb,

Jaki masz kolor Forka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...