Skocz do zawartości

Spoty na Podbeskidziu


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

Oby faktycznie pole było w tym roku równe bo w zeszłym roku się nie najeździłem :mrgreen:

Poprzedni był za póżno i było mało śniegu ale ja pojeżdziłem fajnie :!:

Jak nie będzie to się przywiezie gdzieś z Wisły :lol:

To się przesunie termin aż będzie :!:

Ile masz tych pachołków :?:

Bywasz w Kiczycach :?:

Chciałbym mieć choć ćwiartkę tych umiejętności, o które nas podejrzewasz :P

Ja też :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma ktoś z kolegów na zbyciu jednego łącznika stabilizatora tylnego lub jakiegoś starego aby z niego tuleje wycisnąć.

Bo mój po 500km od wymiany wygląda tak:[ ]

... dlatego do tyłu zakładamy łączniki ałdi a6/vw b5 , moje przejechały już ponad 150kkm i mają się dobrze .

 

1842677810.jpg

 

Druciarnia :shock: ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... ale działa :mrgreen:

 

-- 13 paź 2011, o 01:20 --

 

jak to się stało??

 

 

TTTM :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to się stało??

 

pierun wie jak?? auto jeździło tylko od mechaników/blacharzy i do mnie na plac bez żadnych wyczynów :(

 

 

... dlatego do tyłu zakładamy łączniki ałdi a6/vw b5 , moje przejechały już ponad 150kkm i mają się dobrze .

 

.. ale działa :mrgreen:

 

pasowałem oryginał do tego z VW i jest o jakieś 0,5cm dłuższy(oryginał). Musiałeś podpiłowywać od wewnątrz aby uzyskać większy promień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma ktoś z kolegów na zbyciu jednego łącznika stabilizatora tylnego lub jakiegoś starego aby z niego tuleje wycisnąć.

Bo mój po 500km od wymiany wygląda tak:[ ]

... dlatego do tyłu zakładamy łączniki ałdi a6/vw b5 , moje przejechały już ponad 150kkm i mają się dobrze .

 

1842677810.jpg

 

Druciarnia :shock: ...

Wbijam sie w temat.

dzieki własnie miałem kupować łączniki . A tu taka niespodzianka :D:D:D

Tych VW mam na kg ''

 

gdyby ktoś potrzebował NO PROBLEM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... ale działa :mrgreen:

 

-- 13 paź 2011, o 01:20 --

 

jak to się stało??

 

 

TTTM :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiując długo opinie o oponach i biorąc pod uwagę to że nie robię jakiś długich tras a szczyrk-wisła wisła-szczyrk przez salmopol jest w zasadzie codziennością

Zdecydowałem się kupić jedne z agresywniejszych opon na kopny śnieg nalewka z firmy Markgum z wzorem bieżnika Nokian hakkapellitta.

Opnie super cena 150zł założyłem je wczoraj nie było żadnych problemów z wyważeniem co zdziwiło mnie i panów od zakładania oponek.

Wysokość bieżnika z 10mm.

Będzie czym orać Jurasowe Pole :)

FD1_156.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiując długo opinie o oponach i biorąc pod uwagę to że nie robię jakiś długich tras a szczyrk-wisła wisła-szczyrk przez salmopol jest w zasadzie codziennością

Zdecydowałem się kupić jedne z agresywniejszych opon na kopny śnieg nalewka z firmy Markgum z wzorem bieżnika Nokian hakkapellitta.

Opnie super cena 150zł założyłem je wczoraj nie było żadnych problemów z wyważeniem co zdziwiło mnie i panów od zakładania oponek.

Wysokość bieżnika z 10mm.

Będzie czym orać Jurasowe Pole :)

[ http://markgum.com.pl/foto_duze/FD1_156.png ]

 

Bardzo popularny model w Trójwsi.

Też przejeździłem rok na nalewkach, opinia krótko:

1. ZARĄBISTE w śniegu;

2. Trzeba brać poprawkę na mokry asfalt -słabo trzymają;

3. Przy dynamicznej jeździe potrafią ucierpieć boki - jedna opona nie przeszła tego testu 8)

4. Na suchym szybko piszczy i jest ślisko.

 

Porównanie nie całkiem obiektywne, gdyż w lecie latam na 205/50/16, w zimie 185/65/15, więc z natury bardziej miękko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiując długo opinie o oponach i biorąc pod uwagę to że nie robię jakiś długich tras a szczyrk-wisła wisła-szczyrk przez salmopol jest w zasadzie codziennością

Zdecydowałem się kupić jedne z agresywniejszych opon na kopny śnieg nalewka z firmy Markgum z wzorem bieżnika Nokian hakkapellitta.

Opnie super cena 150zł założyłem je wczoraj nie było żadnych problemów z wyważeniem co zdziwiło mnie i panów od zakładania oponek.

Wysokość bieżnika z 10mm.

Będzie czym orać Jurasowe Pole :)

[ http://markgum.com.pl/foto_duze/FD1_156.png ]

 

 

polecam , używam i na śniegu bardzo dobre, na polu od Jurasa się sprawdziło:P aż wywołały zamieszanie ;) na asfalt nie nadają się bardzo szybko się ścierają,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubabb, potwierdzam że to jeden z najlepszych bieżników, ja kupiłem Alpinery i zobaczymy bo podobno też dają radę.

A ten wasz Salmopol to bajka, jechałem z Bystrej na Kubalonkę tą drogą i te nawroty miażdżą cyce, lekki szuterek na wewnętrznych częściach - aż się rozmarzyłem :D.

A nie ma ktoś może LETNICH opon na zbyciu?

 

Mam takie ale są raczej do zabicia ;) Felgi chcesz stalowe czy ALU ? Bo sam kupowałem Braid'y pod kolec i mam jeszcze trochę ofert dobrych używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubabb, to typowa skandynawska opona przeznaczona do jazdy po sniegu . Koledzy maja racje, ze na suchym czy mokrym asfalcie zachowuje sie fatalnie i warto wspomniec, ze jest glosna jak cholera .

Bieznikowane gumy zawsze warto sprawdzic na wywazarce, czy przypadkiem za bardzo nie bija .

 

... ale na snieg ... bomba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubabb, to typowa skandynawska opona przeznaczona do jazdy po sniegu . Koledzy maja racje, ze na suchym czy mokrym asfalcie zachowuje sie fatalnie i warto wspomniec, ze jest glosna jak cholera .

Bieznikowane gumy zawsze warto sprawdzic na wywazarce, czy przypadkiem za bardzo nie bija .

 

... ale na snieg ... bomba!

 

Miałem w Audi założone GISLAVED NordFrost tez z dziurami pod kolce i w śniegu odlot, na mokrym faktycznie nieciekawie tu pewnie będzie podobnie. Dziś dopiero po wymianie łożyska w kole zaczolem słyszeć cokolwiek w samochodzie :) Szumią bardziej niż letnie ale jakieś tragedii nie ma. Na suchym nawet całkiem dobrze trzymają w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten wasz Salmopol to bajka, jechałem z Bystrej na Kubalonkę tą drogą i te nawroty miażdżą cyce, lekki szuterek na wewnętrznych częściach - aż się rozmarzyłem :D.

No ba :mrgreen: Z mojego "Za Zakrętem" ponoć aż wycieka klimat naszych cudnych Przełęczy :mrgreen:

 

Mam takie ale są raczej do zabicia ;) Felgi chcesz stalowe czy ALU ? Bo sam kupowałem Braid'y pod kolec i mam jeszcze trochę ofert dobrych używek.

Aluminiowe by mi się marzyły, 15'. Wszystko mówiąc szczerze zależy od ceny - muszę swoje 14' "pogonić" razem z oponami, i szukać 15'... :)

 

EDIT: Jak komuś zalega w domu maglownica z GL'a/GT'ka, to też chętnie przygarnę... telefon z domu miałem, że jednak w mojej mechanik stwierdził "rozlecenie się będące kwestią czasu"... :roll: Nie wiem, na ile jej pomogła ta dzisiejsza wymiana gumek, i czy to w ogóle miało sens...

Na marginesie - ile taki sprawny, w dobrym stanie magiel może/powinien kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BelegUS, jak chcesz 15" to za około 1200zł można jakieś pancerne załatwić, jakiś Speedline czy Braid.

Gdzieś na forum widziałem felgi ALU za 800zł w dobrym stanie

 

Niestety, Braid czy Speedline to cudne felgi, ale taka cena dla studenta bez stałego źródła zarobkowania to po prostu kosmos... myślę raczej o znalezieniu ładnych GT'kowych czy tych z Rally Edition, je można chyba po 400-500 dostać... mam nadzieję :roll:

Skarbonka się z mojego GL'a robi...

 

... ma ktoś jakieś zlecenia dla informatyka? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...