Skocz do zawartości

Kupno i rejestracja auta z Włoch


owoc666

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje sprowadzić używane auto z Niemiec, ale mam pytanie odnośnie ubezpieczenia AC w drodze Niemcy - Polska (auto jedzie na własnych kołach) :

 

- czy ktoś wykupywał takie ubezpiecznie , jeżeli tak to gdzie , i ile kosztuje i jak sie to załatwia :?: , - ile dni wazne jest ubezpieczenie

 

dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewap, w urzedzie w DE zazwyczaj na miejscu masz punkt w ktorym kupujesz ubezpieczenie (mysle z AC tez - ja kupowalem tylko OC) - z samo OC zaplacilem okolo 50E. Jest ono oczywiscie czasowo i zaleznie od ubezpieczyciela masz bodaj 14/21/31 dni (w kazdym razie w miare sam okreslasz na ile)

 

powodzonka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze owoc bardzo Cie przepraszam, że tyle to trwało ale miałem naprawde za duzo na głowie i dopiero teraz jako tako wracam do normalnego trybu zycia.

 

Autem nie przyjechałem ja, ale mój kolega, na kołach.

Do przywiezienia auta były potrzebne: umowa czyli "contracto"

włoski dowod własności i włoski dowod rejestracyjny (obecnie mam tlumaczenia bo oryginaly zostaly w urzedzie - chyba) i wsio, nie widze w papierach zadnego "wyrejestrowania"?

Skoro to by było potrzebne, to powinienem miec to w papierach a nie mam - czyli jakby wychodzilo na to, ze nie potrzeba.

Potem miałem 0 problemow - akcyza, podatki i tak dalej i tak dalej i auto zarejestrowalem. Jeszcze raz sory, ze dopiero teraz.

 

Edit: cos mi jeszcze zaswitalo, tablice wywozowe to nie wiem czy nie mozna sobie zalatwic w Polsce razem z OC (korespondencyjnie :mrgreen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nazywa sie ubezpieczenie AC po niemiecku

Chyba vollcasco.

 

nie widze w papierach zadnego "wyrejestrowania"?

Skoro to by było potrzebne, to powinienem miec to w papierach

Powiem Ci, ze jak sprzedajacy sa w miare powazni, to maja ten papier - wiem, bo z paroma handlarzami gadalem.

Poza tym, to dobrze miec dla siebie, bo jak mi jeden powiedzial, "we Wloszech pare aut lubi jezdzic na tym samym VINinie."

A chyba nie miales tego, bo miales wloski dowod - to w sumie ciekawe, bo wlasnie z dowodem wiaze sie obecna panika dot. aut sprowadzanych z Wloch! Mianowicie, po 25.12 nie zarejestrujesz auta bez oryginalnego dowodu rejestracyjnego - a taki zabieraja przy wyrejestrowaniu, no i z moich gadek z handlarzami, NIKT dowodu nie ma, bo wszyscy wyrejestrowuja!

A moze wlasnie znalazles sposob? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...