Skocz do zawartości

Dobry gaming-multimedia laptop?


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze moja Toshiba Satellite P100-387 po raz trzeci pękła (obudowa przy zawiasach), czasem sama się resetuje wg swojego widzimisie i jej waga 3,2kg nie sprawdza sie w codziennym studenckim zyciu, szukam czegos innego.

 

:arrow: ma sie nadawac przede wszystkim do multimediow i grania

:arrow: ma wazyc mniej niz Toshiba, moze byc kosztem ekranu panoramicznego

:arrow: ma byc bardziej niezawodny

:arrow: cenowo ma sie miescic w 1.500EURO

 

wiem, wiem, ciezko jest, ale moze ktos cos poleci? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam HP Pavilion , ja mam HP Pavilion DV 6000 i jest OK.

 

Świetnie daje sobie rade z wymaganiami najnowszych gier, nic się jeszcze w nim nie zepsuło, nie ma jakiś dziwnych wybryków a mam go ok pół roku :wink: jest cały czas używany. Cenowo też nie jest najgorzej bo teraz kosztuje chyba 4700 zł.

Tutaj masz więcej info o tym modelu:

http://www.playback.pl/numer12/pibi/hp- ... v6000.html

 

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam HP Pavilion , ja mam HP Pavilion DV 6000 i jest OK.

 

Świetnie daje sobie rade z wymaganiami najnowszych gier, nic się jeszcze w nim nie zepsuło, nie ma jakiś dziwnych wybryków a mam go ok pół roku :wink: jest cały czas używany. Cenowo też nie jest najgorzej bo teraz kosztuje chyba 4700 zł.

Tutaj masz więcej info o tym modelu:

http://www.playback.pl/numer12/pibi/hp- ... v6000.html

 

:grin:

 

Jak dobrze pójdzie to już za dwa miesiące bateria powie ci pa pa...

Moja tak zrobiła :sad:

Laptop ma teraz rok i bateria wytrzymuje...5 sekund :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się :mrgreen:

Potrzebny mi jest multimedialny laptop z dobrą matrycą i dobrymi głośnikami, będzie wykorzystywany do internetu, oglądania filmów (także HDMI na TV LCD 32"), do wszystkiego

No i teraz:

- Czy brać Acer Aspire 5920G-1A2G16N - 2GB RAM, dobra karta 8600M GT, sieciowka Draft-N za 3320 złotych? Minus to roczna gwarancja, Acer to Acer:) Ktos wie jak wyglada wewntualne przedluzenie z 1 do 3 lat?

- A może HP dv6640ew - procesor AMD, słabsza karta, 1GB RAM (trzeba dokpić drugą kostkę), oglądałem je dziś, są ładne, ale Vista się okrutnie muli, samo włączanie trwa wieki... Cena - 3250 + 100-150 za RAM

- A moze Benq R56 - http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Be ... 620.0.html

- Może jeszcze coś innego?

 

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi, sugestie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze moja Toshiba Satellite P100-387 po raz trzeci pękła (obudowa przy zawiasach), czasem sama się resetuje wg swojego widzimisie i jej waga 3,2kg nie sprawdza sie w codziennym studenckim zyciu, szukam czegos innego.

 

:arrow: ma sie nadawac przede wszystkim do multimediow i grania

:arrow: ma wazyc mniej niz Toshiba, moze byc kosztem ekranu panoramicznego

:arrow: ma byc bardziej niezawodny

:arrow: cenowo ma sie miescic w 1.500EURO

 

wiem, wiem, ciezko jest, ale moze ktos cos poleci? ;)

 

Żeby nie bylo, ze nie jestem pomocny, TJ - ja bym na Twoim miejscu sprowadzil to ze Stanow:

http://1toppc.com/Merchant2/merchant.mv ... ode=V1S-B1

ASUS V1S-B1 15.4" WSXGA+ T7700/GeForce 8600GT 512MB/2GB DDR2 667/160GB/DVDRW-LightScribe/Vista

Lekki, ładny i płaski, cena $1,829.00 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzamaN napisał/a:

Polecam HP Pavilion , ja mam HP Pavilion DV 6000 i jest OK.

 

Świetnie daje sobie rade z wymaganiami najnowszych gier, nic się jeszcze w nim nie zepsuło, nie ma jakiś dziwnych wybryków a mam go ok pół roku :wink: jest cały czas używany. Cenowo też nie jest najgorzej bo teraz kosztuje chyba 4700 zł.

Tutaj masz więcej info o tym modelu:

http://www.playback.pl/nu...ion-dv6000.html

 

:grin:

 

 

Jak dobrze pójdzie to już za dwa miesiące bateria powie ci pa pa...

Moja tak zrobiła :sad:

Laptop ma teraz rok i bateria wytrzymuje...5 sekund

 

to co Ty zrobiłeś, moja trzyma teraz 4 godziny, jak się dba o baterie i odpowiednio ja eksploatuje to po może czterech albo więcej latach trzeba ją wymieniać :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS V1S-B1 15.4" WSXGA+ T7700/GeForce 8600GT 512MB/2GB DDR2 667/160GB/DVDRW-LightScribe/Vista

Lekki, ładny i płaski, cena $1,829.00

 

impressive :shock: Ale ja musze kupic w tym sklepie, w ktorym kupilem toshibe (bo ja oddaje po trzeciej naprawie gwarancyjnej) wiec cena bedzie chyba bardziej europejska :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.bitcomputer.pl

 

A co powiesz na temat IBM Lenovo? Bo slyszalem, ze jesli chodzi i niezawodnosc to jest przepasc pomiedzy nimi, a cala reszta? A po doswiadczeniach z Toshiba (ciagle pieprzenie sie z serwisem) mam tego troche dosc i jestem nawet w stanie poswiecic troche wydajnosci na rzecz niezawodnosci :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na temat IBM Lenovo?

Napewno stwarzaja wrazenie sprzetu solidnego, jednak teraz takie czasy nastały, ze wszystko sie psuje :mrgreen:

ma sie nadawac przede wszystkim do multimediow i grania

Lenovo ze swoja matowa matryca sa swietne do pracy biurowej, ale do tego, do czego jest ci potrzebny nie nadaje sie wcale :cry:

www.bitcomputer.pl

Tutaj widze tylko jeden model, ktory jest odpowiedni, sam sie nad nim zastanawiam, patrz moj post wyzej. Strasznie biedna maja oferte...

http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=6951

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie biedna maja oferte...

 

maja wiecej w ofercie niz na stronce, poza tym moga sciagac konretny towar, ztcw (tylko nie z USA ;) )

 

owoc666, moja matka ma maca, ale mnie jakos nie przekonuje :| Nawet z mozliwoscia wgrania windozy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja wiecej w ofercie niz na stronce, poza tym moga sciagac konretny towar, ztcw (tylko nie z USA )

 

No to nie ma problemu :mrgreen:

Albo kup ta Toshibe (tylko koniecznie w wersji Pro):

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/242866

albo ten Acer, jezeli jestes uprzedzony do Toshiby:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/213494

Notabene Acery z tej seii 5920 zbieraja bardzo dobre opinie, chociaz mi ten design nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior, kup Maca :mrgreen: .

 

 

Ja już wiem, że mój następny komputer - to będzie Mac 8) .

 

Też tak myślałem, ale przyjąłem HP Compaq 8710p i bangla bardzo fajnie. Szczególnie ten 17" monitor, 2GB RAM-u, grafika nVidia i Windows Vista, który mi się podoba. A to wszystko za 50% ceny analogicznego Maca :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, ile wazy i jaka konkretnie grafika w tym siedzi?

 

boy, dzieki za pomoc, bede bral pod uwage :)

 

To nastepca mojego 9420 AFAIK - lekki nie jest ~3,5 kg. Po roku bateria wydaje sie byc troche wyeksploatowana ale byla tez zdecydowanie niewlasciwie uzywana. Generalnie jestem zadowolony, do przemieszczania sie wskazany porzadny plecak ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ble...jak juz mowilem Toska wazy 3,3. Jak dodam do pleacaka dwie ksiazki, portfel z brytyjska ciezka jak cholera kasa, to po paru metrach krzyz napiernicza :???:

 

No ten tez cos kolo tego - miedzy 3,3 a 3,5 nie ma wielkiej roznicy... ze dwa bluzgi na 3 pietro po schodach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior, kup Maca :mrgreen: .

 

 

Ja już wiem, że mój następny komputer - to będzie Mac 8) .

 

Też tak myślałem, ale przyjąłem HP Compaq 8710p i bangla bardzo fajnie. Szczególnie ten 17" monitor, 2GB RAM-u, grafika nVidia i Windows Vista, który mi się podoba. A to wszystko za 50% ceny analogicznego Maca :twisted:.

 

Komu, jak komu - ale Tobie chyba nie muszę tłumaczyć sensu (czy raczej jego braku ;) ) posiadania Maca. O co innego w tym wszystkim chodzi :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Than_Junior"]A co powiesz na temat IBM Lenovo? Bo slyszalem, ze jesli chodzi i niezawodnosc to jest przepasc pomiedzy nimi, a cala reszta?[/quote]Ja używam już drugiego IBM z serii T (od tytanowej obudowy). Faktycznie niezawodny. Starszy egzemplarz ma 4 lata i nadal dobrze działa (przekazałem go koleżance 2 lata temu). Mój ma ponad 2 lata. Używam go wszędzie, rzucam, upuszczam... :wink:
To jest faktycznie laptop przenośny.
Nigdy nie miałem żadnej usterki.
Jedynie po 2 latach bateria była już słabsza (trzymała około 1 godz.)
Dlatego kupiłem nową i to o zwiększonej pojemości.
W tej chwili mogę pracować bez zasilania sieciowego 5-7 godzin.
Na razie nie myślę o wymianie, bo nie miałem nigdy najmniejszych problemów.
Nawet Windowsów XP nie musiałem nigdy reinstalować :wink:
Pasuje mi matowy wyświetlacz.
Te nowe błyszczące wywołują u mnie delikatnie mówiąc... niesmak.
Dlatego jeśli bym zminiał to znowu na IBM serii T i z Windowsami XP, bo znajomi, którzy maja laptopy z Vistą, strasznie się skarżą na niestabilność systemu.

PS nadal używam nazwy IBM, bo Lenowo jakiś tak.. ten tego... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...