Skocz do zawartości

Ktorego mp3-player'a wybrac??


Radovan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukalem na forum ale nic na ten temat nie znalazlem (oprocz tego jak podlaczyc player'a do radia w Subaru). A wiec zona chce sobie kupic cos takiego, tylko nie wie dokladnie ktory. Orientuje sie ktos w tym sprzecie, bo szczerze powiedziawszy ja nie mam zielonego pojecia o tym, myslalem ze po prostu przegrywa sie mp3 i juz. Ale jak zaczalem przegladac to sie okazuje ze zdjecia mozna ogladac, filmy itp, itd. W tym IPodzie podobno pliki przegrywa sie przez Itune czy cos takiego. Jak pisalem ma to byc dla zony, bedzie tego uzywala glownie w czasie dojazdow do pracy. Wybor ograniczyla wstepnie do trzech modeli:

 

Ipod Nano:

01_large20070905.jpg

 

Creative Zen Plus

ZEN_STONE_PLUS_Green_EP.jpg

 

Samsung YP-K3

8a.jpg

 

Te jej sie najbardziej podobaly (z przewaga Samsung'a). Cenowo mniej wiecej podobnie, roznice ok 20 ojro. Wielkosc pamieci ok. 2gb, jak ten sprzety znosza wstrzasy itp, kiedys slyszalem ze te wieksze pojemnosci maja twarde dyski i trzeba na nie uwazac. Dalej tak jest? Jak wyglada sprawa baterii, podobno w IPodzie trzyma 24h?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij ofertę Pentagram. Modele RT mają wbudowany transmiter FM do radia. To działa :!:

 

Transmitera nie potrzebuję, jak pisałem ma to być dla żony, ona do pracy dojeżdża S-bahnem, a w samochodzie mam radio.

 

Ja mam Samsunga, co prawda nie żadną nowość bo ma tylko 512MB, ale sprawuje się bez zarzutu i jest bardzo solidnie wykonany.

 

No Samsung jej sie najbardziej podoba, jeśli chodzi o design, jak poczytałem to w sumie mp3 odtwarza i to powinno wystarczyć :grin: . Nie można na nim oglądać filmów, ale nie wiem czy to jest przydatna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij ofertę Pentagram. Modele RT mają wbudowany transmiter FM do radia. To działa :!:

Ja mam Pentagrama 2 GB i jestem z niego bardzo zadowolona, choc nie ukrywam, ze kupowalam tez ze wzgledu na transmiter :)

Inna sprawa, ze byl dodatkowo stosunkowo niedrogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmitera nie potrzebuję, jak pisałem ma to być dla żony, ona do pracy dojeżdża S-bahnem, a w samochodzie mam radio.

A patrzyłeś na ofertę cenową Pentagrama(pomijam transmiter FM?

 

No z tego co widze, to cena rzeczywiście atrakcyjna, połowa ceny IPoda... A jak z jakością wykonania itp, bo nigdy nie widziałem produktów tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym IPodzie podobno pliki przegrywa sie przez Itune czy cos takiego.

Na wszystkie iPody pliki muzyczne trzeba wgrywać (przynajmniej teoretycznie) przez iTunes - a więc tylko na komputerze z Windows lub MaxOSX - normalnie przegrany plik np. mp3 nie będzie odtwarzany. Dla mnie jest to wystarczający powód, żeby nigdy w życiu nie kupić iPoda - program iTunes mnie irytuje i go nie lubię. Trzeba się nauczyć jego obsługi i podejrzewam, że mogą go docenić ci, co mają ogromne zbiory muzyki na twardym dysku i zdecydują się na zarządzanie tymi zbiorami przy pomocy iTunes (a niektórzy bardzo lubią ten program). Na szczęście powstało wiele nieoficjalnych programów, które umożliwiają bardziej normalne kopiowanie muzyki na iPody bez iTunes, ale trzeba trochę pogrzewać w sieci. A z tego co się orientuję to większość nieIpodowych odtwarzaczy mp3 nie wymaga żadnego programu - kopiujesz pliki i już będą grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki asia, a mozesz powiedziec jak wyglada sprawa przegrywania plikow? Jest jakis soft do tego potrzebny? Ile wytrzymuje bateria?

 

pliki przerzucam przez kabel ale nie korzystam z oprogramowania odtwarzacza wrzucam jak na kazdy inny dysk wymienny. co do baterii to ci nie powiem bo obecnie rzadko korzystam, raczej tylko dyktafonu do nagrywania wykladow. bateria laduje sie po podlaczeniu do kompa. model ktory posiadam to YP-Z5F, tylko ze rozowy, bo czarne niestety zostaly wysprzedane. podoba mi sie wyswietlacz, mozna wrzucac tapety o duzej rozdzielczosci (tylko niekiedy brzegi ucina) ale poza tym to jest latwy w obsludze, polski interfejs, zalezy co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić Creativa?

 

W razie czego zawsze może posłużyć jak pendrive, nie potrzeba żadnego oprogramowania - po prostu podpina się do portu USB.

 

dokladnie. nie trzeba wgrywac programu, zeby wgrac pliki. a creative tez jest dobra firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić Creativa?

 

W razie czego zawsze może posłużyć jak pendrive, nie potrzeba żadnego oprogramowania - po prostu podpina się do portu USB.

Chyba większość tego typu urządzeń (poza wynalazkami Apple :roll: ) tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba większość tego typu urządzeń (poza wynalazkami Apple :roll: ) tak działa.

 

Nie, bo takiego Creative'a Zen - to trzeba instalować...

 

 

Wg mnie - w tym przypadku - jeśli nie liczy się lans i kultowość (wtedy tylko iPod :mrgreen:) - wziąłbym coś - co służy również jako pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Player bedzie sluzyl w 99% jako odtwarzacz muzyki, a nie pendrive. Na chwile obecna na prowadzeniu jest Samsung, ze wzgledu na wyglad, menu, i latwosc przegrywania plikow. Co do psucia sie, to brat ma jakiegos Creativa, i z tego co wiem to zawieszal mu sie, musial wgrywac nowy soft, a oprocz tego zaczal pekac, bo wtyczka USB jest w dziwnym miejscu, po prostu sie "rozlazi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam iPoda Nano 4GB i ... nie zamienilbym na nic innego. Wymieniłem tylko sluchawki na takie, ktore mi bardziej pasowaly. Wprawdzie lans mniejszy, ale za to jaka przyjemnosc sluchania. Nie mialem z nim najmniejszych problemow, a obsluga jest dla mnie extra. Fakt iTunes może meczyc, ale ja uzywam tego tylko do wgrywania muzyki do iPoda i jakos zyje. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Co do ITunes to chyba odpada, żona jest dosyć zorientowana w obłsudze kompa, ale niestety cierpliwośćnie jest jej mocną stroną :grin:, w związku z tym podejrzewam, że pierwszy kontakt z ITunes skończył by się tym, że dostałbym opier... za to że jej poradziłemn kupić jakiś syf... Co do wyboru to dzisiaj wypatrzyła jeszcze jakiego Philipsa, cena konkurencyjna, odtwarza filmy, zdjęcia, ma radio, nie wiem jeszcze jaki model dokładnie. Jak znajde to wrzuce tutaj.

 

Pzdr.

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam iPoda Nano 4GB i ... nie zamienilbym na nic innego.

 

Jakby co, niedługo będę miał coś takiego do sprzedania. Nówka sztuka - dostałem w firmie za cośtam, a że mam ajfona z iPodem 8GB, drugiego iPoda nie potrzebuję :cool:.

 

 

Napisz mi na PW, ile chcesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...